Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu makalemizde Huawei P10 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlayacağınızı anlatacağız.

Huawei telefonlarının kendi içerisindeki bir çok modeli olmasından ötürü telefonunuzla alakalı araştırma yaparken modeli doğru bir şekilde girmeniz gereklidir. Cihazınızda meydana gelen hatanın giderilmesi için tüm yolları denediniz ancak olmadı ise sıfırlamaya gidilmesi gerekiyor. Huawei P10 telefonunuzdaki ayarlarınızı hangi alandan yapacağınıza birlikte göz gezdireceğiz.

Cihazınızın iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Yöntemleri bu doğrultuda işleme almanız ile birlikte hiçbir sorun yaşamadan kullanımlarınıza devam edebilirsiniz. Dilerseniz eğer ayarları birlikte gözden geçirip sorununuzu gidereceğiz. Tabi sıfırlamaya başlamadan önce hangi adımlara dikkat etmeniz gerekiyor bunları da sizlere bildireceğiz.

Huawei P10 format atma ve sıfırlama

Huawei P10 format atma ve sıfırlama

Huawei P10 format atma işlemleriniz için öncelikle telefonunuzun yedeklemelerini almanız gerekiyor. Telefonunuzun yedeğini aldığınızda şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gereklidir. Bunları uyguladıysanız eğer geriye kalan işlemleri aşağıdaki şekilde devreye alabilirsiniz.

Şimdi sıfırlama ayarlarına başlamadan önce bir bilgiyi daha sizinle paylaşmakta yarar bulunmaktadır. Sıfırlamayı öğrendiğinizde sürekli bunu yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü devamlı sıfırlama yapmanız sizin sorun yaşamanıza neden olacaktır. Böyle durumların yaşanmasını istemiyorsanız eğer sıfırlamayı her problemle de denememeniz de yarar bulunmaktadır.

Formatlama ayarlarınız için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ alanına erişim gerçekleştirin. Bu alana girişinizi sağlamanızla birlikte gelen ekran da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dediğinizde son adımda ‘Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterliliğini koruyacaktır. Ayarlarınız bittiğinde ise problemsiz şekilde kullanım yapabileceksiniz. İkinci sıfırlama yöntemi için ise aşağıdaki bilgileri gözden geçirebilirsiniz.

Huawei P10 sıfırlama

Huawei P10 sıfırlama ayarlarınız için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Yapılan bu ayarlar sonucunda probleminiz giderilecek ve sorunsuz şekilde kullanım gerçekleştirmesi sağlayabileceksiniz. Bu aşamada sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

Önceki İçerikWhatsapp Web engel kaldırma ve kaldıramıyorum
Sonraki İçerikMU Legend sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz