Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei P Smart Z sıfırlama ve format atma İle ilgili işlemlerin nereden sağlanacağını sizlere paylaşacağız.

Telefon kullanımlar sırasında teknik anlamda ya da donanımıyla alakalı problemle karşılaşabilirsiniz. Günümüz çağında artık bu ve benzeri tarz sorunların giderilmesini araştırma yaparak sağlayabiliyorsunuz. Lakin donanımsal kaynaklı olan problemlere herhangi bir müdahalede bulunamıyorsunuz. Telefonun sıfırlama işlemlerini nasıl sağlanacağının yanıtını yazımızda bildireceğiz.

Elinizdeki telefonun nasıl sıfırlandığını bilmeden gireceğiniz sıfırlama cihazınızın tamamen arıza yapmasına neden olabilmektedir. Dolayısıyla sıfırlama işlemleriniz içinde araştırma içerisine girmenizde yarar bulunmaktadır. Dilerseniz artık ilgili format atma işlemlerinize birlikte bakacağız.

Huawei P Smart Z sıfırlama ve format atma

Huawei P Smart Z sıfırlama ve format atma

Huawei P Smart Z sıfırlama işlem aşamalarının nereden sağlanacağı konusunda bir fikre sahip olamadığınız anda direk Google üzerinden bir araştırma içerisine girebilirsiniz. Sıfırlamayı yapmadan önce mutlaka yedeklerinizin alınması gerekiyor.

Yedeklemeyi almadan gireceğiniz sıfırlama sizin sorun yaşamanıza neden olacaktır. Böyle bir problemle karşılaşmak istemiyorsanız öncelikle bu işlemi devreye koyun. Sadece tek başına yedekleme almakta iyi değildir. O yüzden telefonun şarj oranına da dikkat etmeniz lazım. Şarj oranınız %70’in üzerinde ise sıfırlama yoluna gidebilirsiniz.

Sıfırlama işlemleriniz için ise telefonunuzun ayarlar alanına giriş gerçekleştirin. Oradan da Yedekle ve sıfırla bölümüne dokunun. Ayarlarınızı işleme soktuktan sonra Fabrika verilerini sıfırla diyelim. En son işlemde de telefonu sıfırla demeniz durumunda cihazın sıfırlama işlemleriniz bitmiş olacaktır. Tabi ikinci bir sıfırlama yöntemi bulunmakta. Bu yöntemi de aşağıda sizlere paylaşacağız.

Huawei p Smart Z format atma

Huawei P Smart Z format atma ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basılı tutun.

Telefonun açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçip Açma tuşuna dokunun.

Tüm bahsedilen ayarlarınızı devreye koyduktan sonra herhangi bir problem yaşamadan işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak veya eklemek istediğiniz farklı yer varsa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here