Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei P Smart Pro sıfırlama ve format atma işlemlerinizin hangi alandan sağlanacağını detaylı şekilde sizlere paylaşacağız.

Elimizdeki telefonlarda gün içerisindeki oyun oynarken ya da arkadaşımızla yazışırken çeşitli hatalarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Giderilmeyen sorunlar genel itibariyle sıfırlama sonrasında çözüme kavuşabilirsiniz. Telefon ayarları içinde nasıl bir yol izleneceğini yazımızda sizlere bilgilendireceğiz.

Huawei telefonunuzda var olan problemlerin önüne geçmek artık oldukça basittir. Özellikle teknolojinin hızla gelişim gösterdiği bu dönemde teknik sıkıntılarınızı tamamını kendiniz giderebilirsiniz. Nasıl olduğuna birlikte göz gezdireceğiz.

Huawei P Smart Pro sıfırlama ve format atma

Huawei P Smart Pro sıfırlama ve format atma

Huawei P Smart Pro sıfırlama ayarlarına başlamadan önce mutlaka cihazınızın yedeğini almanız gereklidir. Yedek almadan yapacağınız sıfırlama sonrasında telefonunuzda ki bütün verilerinizi kaybedebilirsiniz. Yedeklerinizi aldıktan sonra aynı zamanda cihazınızın şarj yüzdesinin de %70’in üzerinde olması gerekiyor.

Şarjın %70 ve üzerinde olması durumunda artık sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. İşlemler için telefonunuzun menü ekranından ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin. Ayarlar bölümüne girdikten sonra da ‘’Sistem’’ oradan da ‘’Sıfırlama’’ ve ardından ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra her şeyi sil demeniz durumunda ayarlarınızın sıfırlama işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Bu işlem telefonunuzun içerisindeki bir arızanın giderilmediği durumlarda yapacağınız işlemlerden bir tanesidir. Bir diğer işlem ise telefonun içerisine girmeden dışından sağlayacağınız sıfırlama ayarıdır. Onun içinde aşağıdaki adımları takip edip ilerleme yapabilirsiniz.

Huawei P Smart Pro format atma

Huawei P Smart Pro format atma işlemi içinde ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Ayarların işleme aldıktan sonra cihazınızın sıfırlama ayarları da tamamlanmış olacaktır. Sıfırlama esnasında bir sorun yaşarsanız eğer bunu bize yorumdan bildirmeniz durumunda sorun kalmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here