Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Nova Young format atma ve sıfırlama ayarlarını nasıl işleme koyacağınızı detaylandırdık.

Hali hazırda kullanım sağlamış olduğumuz telefonlarımızın tamamında nedenini bilmediğimiz teknik sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Durum böyle olunca da ister istemez mağduriyet yaşanabilmektedir. En son ihtimal ise telefonu sıfırlamaktır. Huawei Nova Young format atma ve sıfırlama adımları konusunda bir araştırma neticesinde karşınıza biz çıktıysak şayet doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Telefonunuzun 2 farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Her iki yöntemi de sizlere bildirerek sorunsuz şekilde sıfırlamanıza yardımcı olacağız. Sıfırlamayı her kafanız estiğinde yapmamanızı da tavsiye ediyoruz. Ki zaten cihazınızın donanımsal kaynaklı bir problemi varsa bu sıfırlama ile de gitmeyecektir.

Huawei Nova Young format atma ve sıfırlama

Huawei Nova Young format atma ve sıfırlama

Huawei Nova Young format atma ayarlarınızı devreye almadan önce telefonunuzda meydana gelmiş olan teknik probleminizin çözümü için bir araştırma sağlamanız gereklidir. Teknik sıkıntınızla alakalı araştırma netice vermediği taktirde sıfırlama çözümünü devreye koyabilirsiniz.

Elbette sıfırlamayı öyle kafanıza göre yapmanızı da tavsiye etmiyoruz. Çünkü sıfırlama öncesinde de bilmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İlk olarak telefonunuzun içerisindeki yedeklerin alınıp şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde tüm verileriniz ile vedalaşabilirsiniz.

Belirtilen önlemleri aldığınızda ise telefonunuzun menü kısmına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Ayarlar bölümüne geldiğinizde ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne dokunun. Ardından ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dediğinizde son ekranda ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek işlemlerinizi bitiriyorsunuz. Ayarlarınız bittiğinde ise artık telefonunuzun formatlama aşamasının ilkini bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için aşağıdaki verileri işleme koyabilirsiniz.

Huawei Nova Young sıfırlama

Huawei Nova Young sıfırlama işlemi için ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun.

Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın. Tüm bu ayarlarınız neticesinde telefonunuzun ikinci sıfırlama yöntemini de ele almış olacaksınız.

Önceki İçerikBeautiful Desolation sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikSamsung telefondan google hesabını kaldırma ve silme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here