Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Nova Plus format atma ve sıfırlama ayarlarına yönelik işlem aşamalarını nereden sağlayacağınızı konu aldık.

Akıllı telefon kullanımları gün geçtikçe fazlalaşmaktadır. Kullanım fazlalaştıkça da istenmeyen hatalarında fazlalaştığını söyleyebiliriz. Ancak günümüz teknolojisinde artık yaşanan teknik sorunların çözümleri kısa bir araştırma sağlayarak giderebiliyorsunuz. Huawei Nova Plus format atma ve sıfırlama ayarlarını sağlamak istiyor fakat nereden yapıldığını bilmiyorsanız moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır.

Her telefonun kendi içerisinde ayrı bir sıfırlama yolu bulunsa da üretilen huawei telefonların genelinde aynı formül devreye alınmaktadır. Mevcut kullanım gerçekleştirdiğiniz telefonunda kendine has olacak şekilde sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. İki farklı yöntemi olduğu için bunların her ikisi içinde sizi ayrı ayrı bilgilendireceğiz.

Huawei Nova Plus format atma ve sıfırlama

Huawei Nova Plus format atma ve sıfırlama

Huawei Nova Plus format atma ayarlarını işleme koymadan önce cihazın içerisindeki verilerinizin kaybolmaması için yedeklerinizi almanız gereklidir. Yedeklerin alınması ile birlikte telefonunuzun şarj oranına da dikkat etmeniz gerekiyor. Şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat ederseniz hata almadan sıfırlamanızı bitirebilirsiniz.

Telefon sıfırlamasını her yaşanan teknik sorunda devreye koymamanız gerekiyor. Bu cihazınızın ana kartına hasar verebilir. Sadece giderilmeyen teknik problemlerde bu işlemi devreye almanız yarar bulunmaktadır. Donanımsal arızalarda ise sıfırlamanın bir etkisi bulunmamaktadır. Onun için tek işlem cihazın servise gitmesidir.

Verdiğimiz bilgileri dikkate almanızla birlikte artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz. İlk önce telefonunuzun menü alanına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin. Ayarlar bölümünden de ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek gelen ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. Böylelikle telefonunuzun formatlama işlemlerini bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Huawei Nova Plus sıfırlama

Huawei Nova Plus sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Bahsedilen ayarlarınız sonucunda telefonunuzun sıfırlamış ve yaşamış olduğunuz arızayı da gidermiş olacaksınız. Takıldığınız bir yer olur ise bize bunu yorum alanından bildirmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here