Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Huawei Nova 6 SE format atma ve sıfırlama işlemlerinizi hangi alandan sağlayacağınızı kapsamlı şekilde gözden geçireceğiz.

Akıllı telefon kullanımları günden güne artmaktadır. Bunun nedeni de eskiyen akıllı telefonların piyasadaki değerinin sürekli olacak şekilde düşmesinden kaynaklanmaktadır. Telefonlarda bazen istemsiz şekilde hatalarda baş gösterebilmektedir. Bu tarz durumlarda da genelde sıfırlama yoluna gitmeniz gerekebilir. Telefon sıfırlanması ve fortmatlanma ayarlarını devreye alabilmeniz için yapmanız gerekenleri kontrol edeceğiz.

Almış olduğunuz telefonun iki türlü sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. İki ayrı yönteminde nasıl olduğunu sizlere paylaşarak sorunlarınızı ortadan kaldıracağız. Ben hazırım diyorsanız sıfırlama işlemlerine başlayabiliriz.

Huawei Nova 6 SE format atma ve sıfırlama

Huawei Nova 6 SE format atma ve sıfırlama

Huawei Nova 6 SE format atma işlemlerinize başlamadan önce birkaç bilgi vermekte yarar bulunmaktadır. İlk olarak telefonunuzun içerisine yer alan tüm yedekleri almalısınız. Yedeklerin alınması sonrasında da şarj yüzdesinin %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Yedeklemelerinizi almanızla birlikte cihazın sıfırlama işlemlerine başlayabiliriz. İşlemler için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun menü ekranından ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin.
  • Yedekle ve sıfırla bölümüne erişim sağlayın.
  • Daha sonrasında ise fabrika verilerini sıfırla ve oradan da telefonu sıfırla alanına giriş gerçekleştirin.
  • Sıfırlama bitiminde ise telefonunuz artık ilk aldığınız ana geri gönderilecektir.
  • Bir diğer sıfırlama yöntemi içinde aşağıdaki adımları sağlayabilirsiniz.

Huawei Nova 6 SE sıfırlama

Huawei Nova 6 SE sıfırlama işlemlerinizin devreye koyulabilmesi için yapmanız gereken müdahaleler için de ise telefonunuzu kapatın. Daha sonra‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Telefonun açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna basın.

İşlemlerinizin bitimiyle birlikte karşılaştığınız sorun yine devam ediyorsa problemi bize yorum kısmından bildirebilirsiniz. Lakin en ufak bir problem olmadan artık telefonunuzu kullanmaya devam etmeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here