Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Huawei Nova 5T format atma ve sıfırlama işlemleriniz konusundaki ayarları nereden sağlayacağınızı detaylandırdık.

Yeni veya eski telefonlarımızın kullanımlarınız sırasında çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Oluşan bu sorunların tamamını artık araştırma yaparak çözüme kavuşturmanız mümkündür. Huawei Nova 5T format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlanacağınızı belirterek sorunlarınızı gideceğiz.

Normalde teknik anlamda yaşanan sorunların giderilmemesi durumunda geriye bir tek çözüm cihazın sıfırlanması kalmaktadır. Cihaz sıfırlama işlemleri ise telefondan telefona değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla sizin telefonunuz için hangi ayarların nasıl yapıldığını birlikte kontrol edeceğiz.

Huawei Nova 5T format atma ve sıfırlama

Huawei Nova 5T format atma ve sıfırlama

Huawei Nova 5T format atma işlemleriniz için yapmanızı önerdiğimiz ilk işlem cihazın yedeğini almaktır. Cihazın yedeklemesini aldıktan sonra şarj oranını da kontrol etmeniz gerekiyor. Şarj yüzdesi %70’in üzerinde olması durumunda sıfırlama adımlarına başlayabilirsiniz.

Elbette sıfırlama işlemlerinizi sürekli olacak şekilde sağlamamanız da yarar bulunuyor. Yani sıfırlamayı her sorunda yaparsanız cihazın ana kartına hasar verebilirsiniz. Gideremediğiniz problemlerde en son yöntem olarak sıfırlama yöntemini deneyebilirsiniz.

Telefonunuzun menü alanından ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yaptıktan sonra ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına giriş gerçekleştirin. Daha sonrasında ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ alanına giriş sağlayın. En son olarak ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek telefonunuzun sıfırlama işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Telefonunuzun sıfırlanabilmesi için diğer yöntemi de aşağıda sizlere aktaracağız.

Huawei Nova 5T sıfırlama

Huawei Nova 5T sıfırlama ayarı için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Tüm bu bahsedilen ayarlarınız ile birlikte artık telefonunuz ilk aldığınız ana geri gönderilecektir. Dolayısıyla karşılaştığınız sorun ne ise bu çözüme kavuşmuş olacaktır. Eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here