Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Nova 5i Pro format atma ve sıfırlama ayarlarınız konusundaki bilgilendirmeleri sizler için paylaşacağız.

Huawei telefonların kendi içerisinde farklı farklı modelleri bulunmaktadır. Bu modeller arasında siz bütçenize uygun telefon hangisi ise eminim ki onu almışsınızdır. Telefonunuzda oluşan sıkıntıların giderilmemesi sonrasında en son ihtimal ise cihazınızı sıfırlamaktır. Huawei Nova 5i Pro format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi yöntem ile sağlayacağınızı detayları ile birlikte paylaşacağız.

Telefonunuzun sıfırlama adımlarını devreye koymadan önce karşılaştığınız sorunu ilk önce çözüme kavuşturmayı deneyin. Yani her sıkıntınızda cihazın sıfırlamasına gitmemenizi tavsiye ediyoruz. Giderilmediği taktirde en son ihtimal cihazın sıfırlamasına gidilebilir.

Huawei Nova 5i Pro format atma ve sıfırlama

Huawei Nova 5i Pro format atma ve sıfırlama

Huawei Nova 5i Pro format atma ayarlarına başlamadan önce mutlaka cihazınızın içerisindeki yedekleri almanızı tavsiye ediyoruz. Yedekleme ayarlarınızı devreye almanız durumunda şarj oranının da %70’in üzerinde olması gereklidir. Şarj oranı ve yedeklemelerinizi aldıktan sonra sıfırlama işlemlerinizin nereden yapıldığına bakalım.

Öncelikle telefonunuzun menü alanında yer alan ‘’Ayarlar’’ kısmına girişimizi gerçekleştirilelim. Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne erişim sağlayalım. Fabrika verilerini sıfırla dedikten sonra telefonu sıfırla derseniz ayarlarınızı çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Tüm bu işlemler sonucunda artık telefonunuzda yaşamış olduğunuz problem çözümlenmiş olması gerekiyor. Şayet sorun bu yapılan işlem sonrasında da çözülmedi ise cihazınızı bir teknik servise göstermenizde yarar bulunmaktadır. Tabi cihazın sıfırlamasının bir başka yöntemi daha bulunmaktadır O yönteminde ne olduğunu sizlere aktaracağız.

Huawei Nova 5i Pro sıfırlama

Huawei Nova 5i Pro sıfırlama işlemleri için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Ayarlarınızı devreye koyduğunuzda artık sorunlarınız da çözümlenmiş olması gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here