Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Nova 4 sıfırlama ve format atma ayarlarını hangi alandan sağlayacağınızı ele aldık.

Kullanmakta olduğunuz telefonlarda siz isteseniz de istemeseniz de bazı sorunlar baş gösterebilmektedir. Önemli olan bu sorunların üstesinden gelebilmektedir. Teknik anlamda yaşadığınız sorunları çözüme kavuşturamıyorsanız eğer sıfırlama yoluna gitmeniz gerekiyor. Huawei Nova 4 sıfırlama ve format atma işlemleri konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Telefonunuzun sıfırlama ayarlarını sürekli olarak yapmanızı elbette tavsiye etmiyoruz. İlk önce yaşadığınız sorunun giderilmesine yönelik uğraş verip araştırma sağlamanız gerekiyor. Her yaşadığınız problemden telefonu sıfırlamaya giderseniz sorunlarınız daha çok büyüyecektir. Giderilmeyen ya da çözüme kavuşmayan sorunlarınızın tek çözümü sıfırlama yolundan geçmektedir.

Huawei Nova 4 sıfırlama ve format atma

Huawei Nova 4 sıfırlama ve format atma

Huawei Nova 4 sıfırlama işlemlerine de hemen başlamamanız gerekiyor. Öncesinde bilmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususları yerine getirdiğinizde artık sıfırlama ayalarına başlayabilirsiniz. Birinci kural telefonun sıfırlamaya alınmadan önce mutlaka yedeklerinin alınmasıdır. Yedekleriniz alındıktan sonra da cihazın şarj oranının %70 ve üstünde olması gerekiyor.

Bu şartlar yerine gelmediği sürece sıfırlamaya giderseniz cihazın donanımıyla alakalı da problem yaşayabilirsiniz. Nitekim siz teknik anlamda bir sıkıntı yaşadığınızdan dolayı sıfırlama yapmaktasınız. Zaten donanımsal sorun yaşıyorsanız onun sıfırlama ile de giderilmeyeceğini bilmeniz gerekiyor.

Sıfırlama içinde ilk olarak telefonunuzun menü kısmından ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. İşlemi yaptıktan sonra ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demeniz gerekiyor. Daha sonra ise Fabrika verilerini sıfırla ve oradan da telefonu sıfırla diyerek sıfırlama işlemlerinizin ilk yöntemini tamamlamış olacaksınız. İkinci yönteminin ne olduğunu merak ediyorsanız onu da aşağıda inceleme yapabilirsiniz.

Huawei Nova 4 format atma

Huawei Nova 4 format atma ayarları içinise öncelikli olarak telefonu kapatıyorsunuz.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Yukarıdaki ayarları işleme koymanız halinde cihazınızın sıfırlama işlemlerini bitirmiş olacaksınız. Bunların üzerine eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here