Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Nova 3i sıfırlama ve format atma işlem aşamaları için nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

Elimizdeki telefonlar bazen nedenini bilmediğimiz sebepler dolayı sorunlar yaşatabilmektedir. Böyle durumlarda yapmanız gereken ise güzel bir araştırma sağlayarak sorunu giderebilmektir. Yalnız bazen cihazımızı sıfırlamaktan başka bir yol kalmayabilmektedir. Huawei Nova 3i sıfırlama ve format atma işlemleriniz için izlemeniz gereken yolların neler olduğunu birlikte kontrol edeceğiz.

Her telefonun kendine has sıfırlama yöntemleri bulunmaktadır. Sıfırlamayı düşündüğünüz cihazında aynı şekilde kendine özgü sıfırlama yöntemi bulunuyor. Cihazınızın iki farklı sıfırlama tekniğini de sizlere aktarıp işlemlerinizi tamamlamanıza yardımcı olacağız.

Huawei Nova 3i sıfırlama ve format atma

Huawei Nova 3i sıfırlama ve format atma

Huawei Nova 3i sıfırlama ayarlarınız için yapmanız gereken işlemleri adım adım sizlere aktaracağız. Sizden isteğimiz ayarları bizim verdiğimiz şekilde harfiyen yapmak olacaktır. İlk olarak telefonunuzun sıfırlama adımlarını kaleme almadan önce yedeklerinizi almanız gerekiyor.

Yedeklerinizi almadan gireceğiniz sıfırlama işlemi cihazınızdaki bütün verilerin gitmesine neden olacaktır. Yedeklerinizi aldığınızda ise şarj oranını da gözden geçirmeniz gerekiyor. Şarjın %70 ve üzerinde iken sıfırlama işlemlerine başlayabilirsiniz.

Telefonunuzun menü kısmından ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek ayarlarınızı işleme almanız gerekiyor. Devamında karşınıza gelen ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dediğinizde son olarak ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Ayarlar sonrasında artık telefonunuzu sorunsuz bir şekilde sıfırlayacaksınız. Bu ilk yöntem olarak sağlayabilirsiniz. İkinci yöntemi ise aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz.

Huawei Nova 3i format atma

Huawei Nova 3i format atma ayarları için ise öncelikli olarak telefonu kapatıyorsunuz.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun. Sıfırlama işlemlerini için ikinci yöntemi de bu şekilde kaleme alabilirsiniz.

Tüm bu işlem aşamalarını devreye aldıktan sonra problemleriniz giderilmiş olacaktır. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer varsa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here