Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Nova 3e format atma ve sıfırlama ayarlarınızı hangi alandan sağlayacağınızı ayrıntılarıyla birlikte vereceğiz.

Huawei marka telefonların kendi içerisinde yüzlerce modeli bulunmaktadır. Huawei telefonlarını seven kullanıcılar ise bu modeller arasında hangisinin alınacağına dahi karar veremeyebiliyor. Ancak belirtilen telefonu kullanıyor ve teknik manada sıkıntı yaşıyorsanız sıfırlama yoluna gitmeniz gereklidir. Huawei Nova 3e format atma ve sıfırlama yoluna nasıl gideceğinize ise birlikte göz gezdireceğiz.

İşleme koyacağımız ayarlar doğrultusunda sorunu kısa vadede çözüme kavuşturarak probleminizi gidereceğiz. Cihazınızın iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin her ikisini de ayrı ayrı işleme alarak sorunun çözümüne yönelik ayarları sağlayacağız.

Huawei Nova 3e format atma ve sıfırlama

Huawei Nova 3e format atma ve sıfırlama

Huawei Nova 3e format atma işlemlerini devreye almadan önce mutlaka ama mutlaka yedeklerinizi almanız gerekiyor. Bir çok kullanıcı telefonunu formatlamadan önce bu yedekleri almamasından ötürü rehberini, galerisinde bulunan video ve fotoğraflarını kaybedebilmektedir. Hal böyle olunca da aşamalarınızı birlikte gözden geçirip çözümü sağlayacağız.

Yedeğinizi aldıktan sonra şarj oranının da %70 ve üzerinde olması gereklidir. Bunların hepsini işleme aldıysanız yedekleme işlemini de zaten bir kere de sizin için telefonunuz yapacaktır. Tüm her şey hazır ise format için adımların neler olduğunu gözden geçireceğiz.

Telefonunuzun ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına erişim sağlayın. Açılan ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek işlemlere devam edin. Arından gelecek olan ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Telefonu sıfırla’’ derseniz işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Sıfırlama ayarlarının ilk metodu bu şekilde çözümlenecektir. İkinci aşamasının nasıl olduğunu da aşağıda belirttik.

Huawei Nova 3e sıfırlama

Huawei Nova 3e sıfırlama ayarı için ise öncelikle telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Ayarlarınızı bu doğrultuda sağladığınızda telefonunuzda meydana gelecek olan problem kendiliğinden çözüme kavuşacaktır. Bununla alakalı eklemek ya da sormak istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here