Paylaş

Huawei mesaj gitmiyor sms gönderemiyorum problemi ile karşı karşıyaysanız eğer hangi adımları kontrol etmeniz gerektiğini yazımızda anlatacağız.

Huawei mesaj gitmiyor sms gönderemiyorum

Huawei, Çin merkezli bir şirkettir. Bunun yanı sıra 2012 yılında büyük ağa sahip telekomünikasyona üreticisidir. Modem ve telefonları bakımından göz kamaştıran ürünleri bulunmaktadır. Telefonunu kullanırken mesaj gitmiyor ya da sms gönderemiyorum diyorsanız buna neden olan etkenleri inceleyeceğiz.

Kullanmakta olduğunuz telefonlarınızın tamamında bu hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Burada önemli olan husus ise aldığınız hataların çözümüne yönelik izleyeceğiniz yoldur. Sadece Huawei telefonlarınız da değil, android ve iPhone cihazlarınızda da bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.

Mesaj gönderememe sorunu yalnızca cihaz kaynaklı olmayabilmektedir. Yani sizin kullandığınız GSM operatörü ile alakalı da bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.  O yüzden genel bir sorun olup olmadığını önce test ettirmeniz gerekiyor. Bu yüzden farklı arkadaşlarınıza kendi hatları ile ilgili aynı sorun yaşanıyor mu? Bunu kesinlikle öğrenmelisiniz.

Diyelim ki hat kaynaklı bir problem yok sorun sizin telefonunuz ile alakalı bu durumda ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Daha öncesinde hiç SMS ayarlarını Huawei telefonunuzdan kontrol etmediyseniz bu adımları nereden sağlayacağınızı tek tek aktaracağız.

huawei

Huawei mesaj gitmiyor sms gönderemiyorum çözüm adımları

  • Öncelikle telefonunuzun ‘’Mesajlar’’ alanına girin.
  • Daha sonrasında ‘’Menü’’ kısmına dokunun.
  • Oradan da ‘’Ayarlar’’ bölümüne erişim yapın.
  • İşlemlerinizi yaptıktan sonra ‘’Gelişmiş’’ yazısına tıklayın.
  • 7 Bit optimizasyonu aktif duruma getirmeniz durumunda mesaj gönderme sorununuzun giderilmiş olması gerekiyor.
  • Gerçekleştirmiş olduğunuz bu işlemler sonucunda tekrar denemelerinizi yapın.
Huawei mesaj gitmiyor sms gönderemiyorum
  • Şayet bu denemeleriniz sonucunda da sorun yine devam ederse farklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz.
  • Hattınız kontörlü ise kontörünüz bittiğinden dolayı mesaj gönderemiyor olabilirsiniz.
  • Mesaj göndermiş olduğunuz kişi sizi engellemişse eğer bu engelden dolayı mesajınız gitmiyor olabilir. O yüzden bu kontrolleri sadece tek bir kişi üzerinden yapmamalısınız.
  • Birden fazla kişi üzerinden deneme sağlayın ki yapmadığınız hiçbir işlem kalmasın.

Telefonunuzdan mesaj gitmemesi ile ilgili neler yapmanız gerektiğini yazımız içerisinde ayrıntılı şekilde sunmuş bulunuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu işlem aşamaları sonrasında varsa sormak istediğiniz farklı bir konu bize bunu yorum alanından iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here