Merhaba arkadaşlar, yayınlamış olduğumuz yazımızda Huawei Mate Xs sıfırlama hard reset nasıl yapılır? Şeklindeki girdiğiniz araştırmaların yanıtını sizlere aktaracağız.

Huawei telefonlarının alışları arttıkça modelleri de çoğalmaya başladı. Mate Xs modelini kullanan biriyseniz şayet sıfırlama işlemleri konusundaki ayarlarınızı nereden sağlayacağınıza bakacağız. Huawei Mate Xs sıfırlama hard reset nasıl yapılır? Yönündeki araştırmalarımıza katkımız olsun diye gerekli olan araştırmaları tamamladık.

Normal koşullarda telefonlarınızı sürekli sıfırlamak cihazınıza zarar verecektir. Böyle bir zararla karşılaşmamak istiyorsanız mutlaka her problem yaşadığınızda sıfırlamamanız gereklidir. Şimdi isterseniz karşılaştığınız teknik sorun sonrasında cihazınızı nasıl sıfırlayacağınızı kontrol edelim.

Huawei Mate Xs sıfırlama hard reset nasıl yapılır?

Huawei Mate Xs sıfırlama hard reset nasıl yapılır

Huawei Mate Xs sıfırlama ayarlarını telefonunuzun kendi içerisinden ve dışından olmak üzere iki farklı yöntemle sağlayabilirsiniz. Tabi bu yöntemlerin kullanım şekilleri de yaşadığınız arızaya göre değişkenlik göstermektedir. Şimdi isterseniz eğer ayarlamaların nasıl işleme koyulacağına birlikte göz gezdirelim.

Sıfırlama ayarlarına başlamadan önce telefonunuzun yedeklerini alın. Yedekleme almadan yapacağınız resetleme sizin cihazınızın içerisindeki tüm bilgilerin gitmesine sebebiyet verecektir. Onun dışında telefonunuzun şarj yüzdesi %70’in üzerinde olmak durumundadır.

Verdiğimiz ayarlar sizin için uygunluk gösteriyorsa eğer sıfırlama işlemlerinize başlayabiliriz. İlk olarak telefonunuzun menü ekranına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin. Ayarlar bölümüne giriş sağladıktan sonra ‘’Sistem’’ oradan da ‘’Sıfırlama’’ alanına erişim yapın. İşlemlerinizi sağladıktan sonra ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Herşeyi sil’’ sil dediğinizde sıfırlama başlatılmış olacaktır.

Telefonunuzun hiç ara yüz ekranı gelmiyor ve hiçbir şekilde müdahale de bulunmanıza izin vermiyorsa bu yöntemi haliyle işleme koyamayacaksınız. Böyle durumlarda da diğer yöntem olan hard resetleme işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Huawei Mate Xs hard reset

Huawei Mate Xs hard reset ayarı içinde telefonunuzu kapalı duruma getirin. Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Gerçekleştirdiğiniz işlemlerle birlikte sorun çözüme kavuşmuş ve cihazınız ilk aldığınız hale geri döndürülecektir. Varsa eklemek istediğiniz bir yer bunu bize yorumdan bildirebilirsiniz.

Önceki İçerikSim ağ pin kilidini açamıyorum etkinleştirme
Sonraki İçerikFacebook yıldız dağıtan nedir nasıl alınır?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here