Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Mate X sıfırlama ve format atma işlemleriniz konusundaki ayarları nasıl devreye alacağınızı konu aldık.

Kullanmakta olduğumuz telefonların içerisinde donanımsal ya da teknik sorunlarla karşı karşıya kalabilmektesiniz. Dolayısıyla bu hataların bazılarını kendimiz giderebilirken bazıları da sıfırlama sonrasında giderilebilmektedir. Huawei Mate X sıfırlama ve format atma işlemlerinizin nasıl sağlanacağını birlikte kontrol edeceğiz.

İşleme koyacağınız ayarlar sonrasında cihazınızın sıfırlama işlemlerini bitirmiş olacaksınız. Lakin bu aşamada bizim sizden ricamız telefonunuzu sürekli sıfırlamamak olacaktır. Yani yaşanan her türlü sorununuzda cihazın sıfırlamasına gidilmemesi gerekiyor.

Huawei Mate X sıfırlama ve format atma

Huawei Mate X sıfırlama ve format atma

Huawei Mate X sıfırlama yöntemlerinizin sadece bir tane değil, birden fazla olduğunu unutmayın. Biz de size bu yazımızda almış olduğunuz telefonun nasıl sıfırlanacağını iki farklı yöntem ile anlatacağız. Ayarlarımız sonucunda telefonunuz ilk aldığınız ana geri dönmüş olacaktır.

Cihazı hemen öyle anında sıfırlamanız tamamen hata olacaktır. Böyle bir hataya düşmemeniz için yapmanız gereken ve alacağınız önlemleri öncesinde sizlere bildireceğiz. Öncelikle telefonunuzun yedeklerini almanız gereklidir. Daha sonrasında ise cihazın şarj oranının %70’in üzerinde olması gerekiyor.

Tüm bu koşullar uyuyor ise telefonunuzun menü ekranından ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Yedekle ve sıfırla bölümüne girip oradan da Fabrika verilerini sıfırla ve en son olarak telefonu sıfırla diyerek işlemlerinizi bitirmeniz gereklidir. Bu birinci yöntem sıfırlamasıdır. Diğer yöntemi de aşağıda sizlere aktaracağız.

Huawei Mate X format atma

Huawei Mate X format atma işleminiz için ise öncelikli olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Yapacağınız ayarlar sonucunda cihazınız sıfırlanmış ve en yeni haline dönmüş olacaktır. Bundan sonraki kullanımlara biraz daha dikkat etmeniz durumunda hiçbir problem yaşamayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here