Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Mate S format atma ve sıfırlama ayarların nereden sağlanacağını sizinle paylaşacağız.

Elimizdeki telefonlara yüklemiş olduğumuz uygulamalardan ötürü sürekli olacak şekilde hatalarla karşılaşabilmekteyiz. Ya da internet gezintilerimizden ötürü cihaza bilmediğimiz yerlerden virüs bulaştırabiliyoruz. Huawei Mate S format atma ve sıfırlama ayarları ile beraber işlem kontrollerini sizinle paylaşacağız.

  • Teknik manada yaşamış olduğunuz bir sorun varsa sıfırlama sonucunda giderilecektir.
  • Yavaşlık kasma ve donma sorununuzda sıfırlama sonucunda giderilecektir.
  • Yine internet gezintileriniz esnasında telefonunuzda bir virüs bulaşmış şayet virüslerin tamamı giderilecektir.
  • Telefonunuz sıfırlama ile birlikte gereksiz ne kadar dosyanız varsa bu dosyaların tamamında kurtarılacaksınız.

Huawei Mate S format atma ve sıfırlama

Huawei Mate S format atma ve sıfırlama

Huawei Mate S format atma ayarlarınızı devreye almadan önce telefonunuzdaki yedeklerin alınması gereklidir. Yedeklerinin alınması sonrasında ise telefonunuzdaki instagram, twitter, gmail ve diğer uygulamalarınızın şifrelerini bilmiyor iseniz onları da bir kenara not almanız gereklidir. Şifre unuttum adımlarını takip ederek sağlayabilirsiniz.

Yedeklerinizin haricinde telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olmasında dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Oran bu şekilde ilerleme sağlamaz ise sıfırlama esnasında ana karta hasar verebilirsiniz. O yüzden verdiğimiz bilgilere dikkat etmenizde fayda bulunuyor.

Tüm bu bilgiler ışığında artık sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. Öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına dokunup oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ alanına giriş gerçekleştirin. Daha sonrasında ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek gelen ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Yaptığınız bu işlem sıfırlama için ilk yöntemdir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Huawei Mate S sıfırlama

Huawei Mate S sıfırlama ayarları konusunda ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Sorunlarınızı yapmış olduğunuz bu ayarlar neticesinde gidermiş olacaksınız. Sormak veya eklemek istediklerinizi bize yorum alanından dile getirebilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikMetro Exodus sistem gereksinimleri ve pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikCar Manufacture sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz