Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Mate 9 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlanacağına dair detayları vereceğiz.

Teknik anlamda yaşanan telefon sorunlarının çözümleri artık araştırmalarla bulabiliyorsunuz. Ancak çözümlerin en sonunda ise problem giderilmediği taktirde sıfırlamaya gidilmesi gerektiği belirtilmektedir. Huawei Mate 9 format atma ve sıfırlama adımları konusundaki ayarlarınızla ilgili sizi bilgilendireceğiz.

Verilecek ayarlar öncesinde ise bilmeniz gereken bazı hususlar bulunduğu için bunların neler olduğu konusunda da sizi bilgilendiriyor olacağız. Bu sayede sorununuzu problemsiz şekilde gidererek çözümü getirmiş olacaksınız. Telefonunuzun iki farklı sıfırlama metodu olmasından ötürü bu iki yöntemi de ayrı ayrı sizlere aktaracağız.

Huawei Mate 9 format atma ve sıfırlama

Huawei Mate 9 format atma ve sıfırlama

Huawei Mate 9 format atma ayarlarınızı işleme koymadan önce yedeklerin alınarak şarj oranının da %70 ve üzerine getirilmesi gerekiyor. Bu sayede hem formatlama sırasında hiçbir sorun yaşamazken hem de cihazınızın içerisindeki verileri kaybetmeden sıfırlamanızı sağlayabilirsiniz.

Sıfırlamayı 3 ayda bir ya da aydan aya kendi isteğinize bağlı olacak şekilde sağlamakta yarar bulunuyor. Cihazınız rahatlar ve kullanım hızı artar. Ancak bunu sürekli yapmak cihazın ana kartına hasar verebilir. Dolayısıyla bu işlemi her defasında yapmanızı istemiyoruz. Teknik manada yaşanan sıkıntılarınızda devreye koymanızda fayda bulunmaktadır.

Telefonunuzun menü ekranına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına girip ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna dokunun. Açılan sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek son adım da ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterli olacaktır. Yapacağınız işlem ayarları ile birlikte telefonunuzun sıfırlama aşamalarını bitirmiş olacaksınız. Bu ilk yöntem için kullanılacak adımdır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları devreye alabilirsiniz.

Huawei Mate 9 sıfırlama

Huawei Mate 9 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Tüm bu ayarlarınızla birlikte telefonunuzun sıfırlama ayarları bitmiş ve yaşanan sorunda giderilmiş olacaktır. Telefonunuzla alakalı sormak veya merak ettiğiniz takıldığınız yerler varsa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here