Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Mate 30 sıfırlama ve format atma işlemleriniz konusunda hangi yolu takip etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Sıfır ya da ikinci el aldığımız telefonlarda ister istemez bazı aksaklıklarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Yani telefon sıfır arıza yapmaz ya da sorun yaşamam diye bir kaide bulunmamaktadır. Huawei ise çıkarmış olduğu telefonların içerisindeki özelliklerle göz kamaştırmaya devam etmektedir. Huawei Mate 30 sıfırlama ve format atma konusunda bir fikre sahip değilseniz doğru yerdesiniz.

Almış olduğunuz telefonda yaşamış olduğunu teknik sıkıntıyı hiçbir şekilde çözüme kavuşturamadıysanız eğer tek bir yöntem bulunuyor o da sıfırlamaktır. Bunu nasıl yapacağınıza dair detaylar aşağıda yer almaktadır.

Huawei Mate 30 sıfırlama ve format atma

Huawei Mate 30 sıfırlama ve format atma

Huawei Mate 30 sıfırlama ayarını yapmadan önce mutlak yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bizim size ilk tavsiyemiz ise bir sorun yaşıyorsanız eğer hemen sıfırlama yapmamanızdır. İlk olarak o sorunun hangi yollarla gidebileceğinizi araştırmanız gerekiyor. Bu araştırmayı sağlamanız durumunda sıfırlamaya gerek olmadan işlem aşamalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Yine aynı şekilde sıfırlama yapmadan önce mutlaka telefonunuzun içerisindeki yedekleri almanız gerekiyor. Yedeklerin alınması sonrasında da işlem bitmiyor. Telefonunuzun şarj oranı %70’in üzerinde olması lazım. Bunun üzerinde bir şarj oranı varsa eğer ilgili ayarlara başlayabilirsiniz.

Sıfırlama işlemleri için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş sağlayın. Ayarlar bölümünden de ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına dokunun. Oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ ve son olarak ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek işlemlerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Huawei Mate 30 format atma

Huawei Mate 30 format atma işlemi içinse ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Telefonunuz bu işlem sonrasında ilk aldığınız hale geri gelecektir. Bu sayede artık sorunsuz olarak kullanım sağlayabilirsiniz. Eklemek istediğiniz farklı bir konu varsa bize bunu yorum kısmından ulaştırabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here