Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Huawei Mate 20 X format atma ve sıfırlama işlemleriniz konusundaki ayarları sizlere aktaracağız.

Teknolojik ürünlerin tamamında istemsiz olacak şekilde problemlerle karşılaşılabilmektedir. Telefonlarınızın teknik anlamda çözümlerinizi yapamadığınız taktirde bu durumda sıfırlamaya gidilmesi gerekiyor. İlgili telefonunuzun format işlemlerini daha öncesinde hiç yapmadıysanız nasıl sağlanacağını kontrol edeceğiz.

Normal koşullarda tüm telefonların kendine göre sıfırlama yöntemleri değişmektedir. Bu telefonunda iki ayrı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Yöntemlerin neler olduğu hakkında sizleri bilgilendirerek yaşamış olduğunuz sıkıntıyı gidereceğiz.

Huawei Mate 20 X format atma ve sıfırlama

Huawei Mate 20 X format atma ve sıfırlama

Huawei Mate 20 X format atma ayarlarını devreye almadan önce yedeklerinizi almayı unutmayın. Yedeklerinizi almadan yapacağınız sıfırlama cihazınızın içerisindeki verilerle vedalaşmanıza sebebiyet verebilir. Bunun yaşanmasını istemiyorsanız eğer mutlaka verilerinizi yedekleyin.

İşlem yedekleme ayarlarını devreye aldıktan sonra telefonunuzun şarj oranının da %70’in üzerinde olması gereklidir. Şarjın bu veride olması halinde sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. İşlemler için ise telefonunuzun ilk önce menü kısmına geliyorsunuz. Menü alanından da ‘’Ayarlar’’ bölümüne erişim sağlıyorsunuz.

Ayarlar kısmından da açılacak pencere ekranından ‘’Yedekle ve sıfırla’’ alanına girerek oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra en son işlem ‘’Telefonu sıfırla’’ demelisiniz. Bu adımların tamamını sağlarsanız sıfırlama işlemini bitirmiş olacaksınız. Bahsettiğimiz bu ayarlar sıfırlama yönteminin ilk adımıdır. İkinci yöntem için izleyeceğiniz alan aşağıda yer almaktadır.

Huawei Mate 20 X sıfırlama

Huawei Mate 20 X sıfırlama işlemleri içinise öncelikli olarak telefonu kapatıyorsunuz.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

İşleme aldığınız ayarlarla birlikte artık sorun tamamen çözüme kavuşmuş olacaktır. Buraya kadar eklemek ya da sormak istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here