Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Mate 20 Lite format atma ve sıfırlama ayarlarını nasıl işleme koyacağınızı ayrıntılı olarak konu alacağız.

Yüksek fiyatlar verip elde etmiş olduğumuz telefonlarda bazen istemeyen hatalar meydana gelebilmektedir. Oluşan bu temel sıkıntılar ister istemez can sıkıcı olabilmektedir. Kimi kullanıcılar bu tarz durumlarda telefonlarını dahi kırabilmektedir. Biz ise size bu makalemizde Huawei Mate 20 Lite format atma ve sıfırlama işlem aşamalarını nasıl kaleme alacağınızı ele aldık.

Vereceğimiz bilgiler ışığında yaşadığınız sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilecek ve telefonu ilk aldığınız ana geri döneceksiniz. Tabi her problemde bu sıfırlamayı yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü bazı problemler sıfırlama yapmadan da giderilebilmektedir. Sizin sıfırlamayı düşündüğünüz telefonun iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. İkisini de aşağıda sizlere bilgilendireceğiz.

Huawei Mate 20 Lite format atma ve sıfırlama

Huawei Mate 20 Lite format atma ve sıfırlama

Huawei Mate 20 Lite format atma adımlarına başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç bilgiyi sizlere aktaracağız. İlk olarak telefonunuzun içerisinde yer alan fotoğraf ve videolarınızın silinmesini istemiyorsanız bunun için yedeklerinizi mutlaka almalısınız. Yedeklerinizi aldıktan sonra ise şarj oranını da dikkate almalısınız. Bu oran %70 ve üzerinde olması gerekiyor ki herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmayın.

Yedeklerinizi alıp ve şarj oranını da düzene koymanızla birlikte artık sıfırlama işlemlerine başlayabiliriz. Ayarlarınız sonrasında telefonunuzda yaşanan sorun teknik ise giderilecektir. Teknik bir sorun yaşamıyorsanız donanımsal bir sorun yaşıyorsanız problem mutlaka giderilecektir.

Format atma ayarlarınız için öncelikle telefonunuzun menü alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölümüne erişim gerçekleştirin. Ayarlarınıza giriş sağladığınızda ise gelen ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine tıklayıp oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek son adımda da ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu telefonunuz için ilk sıfırlama yöntemidir. Diğer yöntem için ise aşağıdaki yolları takip edebilirsiniz.

Huawei Mate 20 Lite sıfırlama

Huawei Mate 20 Lite sıfırlama için ise öncelikli olarak telefonu kapatıyorsunuz.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Ayarlarınızı bu şekilde işleme koymanız sonrasında sorununuz giderilmiş olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here