Paylaş

Huawei Mate 10 Lite ekran sararması konusunda araştırma içerisine girdiyseniz eğer buna neden olan etkenleri ve çözümü yazımızda anlatacağız.

Huawei Mate 10 Lite ekran sararması

Huawei firmasının üretmiş olduğu Mate 10 lite telefonlarında meydana gelen ekran sararması sorunu yaşayanlardan biriyseniz eğer neler yapmanız gerektiğini kaleme aldık. Telefonunuzun sağ üst köşesinde kendini belirten bu arızanın nasıl giderileceğine birlikte bakalım.

Telefon alımlarında son zamanlarda Huawei modelleri ön plana çıkmıştır. Kullanımı ve özellikleri ile birlikte kullanıcılarını büyüleyen telefonun her geçen gün satışı artmaktadır. Ki zaten siz bir telefonu beğendiyseniz ondan öve öve bahsedeceğinizden dolayı arkadaşlarınızda sizi örnek alarak aynı telefonu alıyordur.

Almış olduğumuz telefonlarda bazen istenmedik hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu hataların bazıları kullanıcı kaynaklı olsa da bazıları da donanımsal olabilmektedir. Burada önemli olan konu ise sorunun donanımsal kaynaklı mı? Yoksa sizle alakalı mı? Bunu öğrenmektir.

Ekran sararması sizin de tahmin edeceğiniz üzere donanımsal kaynaklı bir arızadır. O yüzden teknik olarak yapabileceğiniz bir işlem ya da müdahale bulunmamaktadır. E peki ben nasıl bir yol izlemeliyim? Diye sorduğunuzu görür gibiyim. Böyle durumlarda cihazın garantisi bulunuyorsa eğer cihazın yetkili servise ürünü göndermelisiniz. Bunu hangi yol ile sağlayacağınızı da maddeler halinde sıralayacağız.

huawei

Huawei Mate 10 Lite ekran sararması çözümü

  • Huawei mobil telefonları için Türkiye telefon numarası bulunmaktadır.
  • Çoğu kullanıcı bu numaraya ulaşamadığı için ürününün yetkili servisinin müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayamamaktadır.
  • Huawei telefonunuz için görüşme sağlayacağınız telefon numarası 444 79 88 numarasını aramanız ile birlikte ilgili müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabilirsiniz.
  • Ya da direk olarak https://www.huawei.com/tr/contact-us bu alandan ilgili yetkili birime ulaşabilirsiniz.
  • Yalnız sizin telefonu aldığınız yer zaten kurumsal yerse oranın iletişim numarası bulunuyordur. Yüksek ihtimalle de sizin ora ile görüşmenizi isteyeceklerinden dolayı aldığınız yerin müşteri hizmetleri de size destek olacaktır.
  • Telefonunuzdaki donanımsal sıkıntılarınızı bu yol ile iletebilirsiniz.

Huawei telefonunuzda teknik sorunlar var ise bunları bize yorum alanından ulaştırabilirsiniz. Biz de yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili yapabileceğiniz işlem aşamaları ile ilgili yazılarımızı hazırlamaya devam edeceğiz.

Huawei Mate 10 Lite ekran sararması

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here