Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Mate 10 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi yollardan sağlayacağınızı kapsamlı şekilde ele aldık.

Telefonunuzda meydana gelen her sıkıntıda sıfırlamaya gitmenizden ziyade giderilmeyen teknik sorunlardan sonra bu işlemi devreye alabilirsiniz. Her cihazın kendine has bir sıfırlama yöntemi olmasından dolayı almış olduğunuz Huawei telefonunuzun sıfırlama işlemlerini nasıl sağlayacağınıza bakacağız.

Birlikte gerçekleştireceğimiz işlemler neticesinde cihazın sıfırlama ayarlarını problemsiz şekilde sağlayabilirsiniz. Ürününüzün iki farklı sıfırlama metodu bulunmaktadır. Bunların neler olduğunu da birlikte gözden geçirerek sorununuzu çözüme kavuşturacağız.

Huawei Mate 10 format atma ve sıfırlama

Huawei Mate 10 format atma ve sıfırlama

Huawei Mate 10 format atma ayarlarınız için lazım olan tüm verilerinizi gözden geçirerek sorununuzun giderilmesini sağlayıp formatlama işlemlerinizi bitireceğiz. Tabi formatı işleme almadan önce edinmeniz gereken bazı önemli bilgiler mevcuttur. Bunların da neler olduğundan bahsederek ayarlarınıza başlayacağız.

Sıfırlama işlemleri öncesinde telefonunuzda bulunan yedeklerin alınması gereklidir. Bu yedeklerin alınması ile birlikte şarj oranın da %70 ve üzerinde olması lazım. Tüm bu şartlar yerine getirdiğinde artık geriye ayarlarınıza başlamak kalıyor.

Telefonun ‘’Menü’’ alanına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ alanına girişinizi gerçekleştirin. Açılan ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ menüsünü göreceksiniz. Onun üzerine dokunup ardından ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek son olarak da ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte ilk sıfırlama ayarını bitirmiş olacaksınız. İşlem ayarlarını bu doğrultuda yaptığınızda bir sonraki sıfırlamanın nasıl olduğunu da aşağıda sizlere bildireceğiz.

Huawei Mate 10 sıfırlama

Huawei Mate 10 sıfırlama ayarlarınız için ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Belirtilen ayarları işleme koymanızla birlikte probleminizi ortadan kaldırmış olacaksınız. Bu aşamaya kadar sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz