Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei honor v8 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme koyacağınıza dair tüm detayları vereceğiz.

Mevcutta kullanım gerçekleştirmiş olduğunuz telefonunuzda nedenini bilmediğiniz sorunlardan ötürü hatalarla karşılaşabilirsiniz. Yaşanan sorunun önüne geçilebilmesi için ise araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Huawei honor v8 format atma ve sıfırlama adımlarını merak ediyorsanız eğer doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Her telefonunun kendine has sıfırlama metodu bulunuyor. Sizin mevcut telefonunuzun ise iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Her iki yöntem için de ayarların nasıl işleme koyulacağını bildirerek sorununuzun giderilmesini sağlayacağız. Bu sayede yaşanan sıkıntı giderilirken telefonunuzda fabrika ayarlarına gitmiş olacaktır.

Huawei honor v8 format atma ve sıfırlama

Huawei honor v8 format atma ve sıfırlama

Huawei honor v8 format atma ayarına başlamadan önce telefonunuzun yedeklerinin alınması gereklidir. Yedeklerin alınmasıyla beraber şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz lazım. Bunların dikkat edilmeden formatlanmaya başlanması demek bilgisayarınızdaki verileri kaybedeceğiniz anlamına gelmektedir.

Aynı zamanda şarj oranının da yeterli seviyede olmadan sıfırlamaya gidiyor olmanız çeşitli sıkıntılar yaşamanıza sebebiyet verebilir. Dolayısıyla verdiğimiz bu bilgilerin sizin için olduğunu unutmamanız da fayda bulunuyor. Her şeyi hazır ettiyseniz geriye bir tek nasıl sıfırlanacağını birlikte kontrol edeceğiz.

Formatlama ayarı için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş sağlayarak bu alandan ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne dokunun. Karşınıza gelecek olan sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek gelen ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterliliğini koruyacaktır. Yapacağınız ayarlar neticesinde cihazınızın ilk sıfırlama ayarını devreye koymuş olacaksınız. İkinci yöntemi için ise aşağıdaki adımları devreye alabilirsiniz.

Huawei honor v8 sıfırlama

Huawei honor v8 sıfırlama ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Yapacağınız bu işlemlerle birlikte telefonunuzun iki farklı sıfırlama işlemlerini devreye almış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here