Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Honor Note 8 format atma ve sıfırlama adımlarını hangi yollardan işleme alacağınıza birlikte kontrol edeceğiz.

Edinmiş olduğunuz telefonlarda nedenini bilmediğiniz sebeplerden ötürü çeşitli sıkıntılarla karşılaşabiliyorsunuz. Oluşan sıkıntının önüne geçilebilmesi için artık kısa araştırmalar yapmanız yeterlidir. Huawei sıfırlama ayarlarını hangi yollardan sağlayacağınıza beraber göz gezdireceğiz.

Telefonunuzun sıfırlama ayarının iki farklı yöntemi bulunmasından ötürü bu yöntemlerin her ikisini sizlere ayrı ayrı anlatacağız. Tabi sıfırlamaya başlamadan önce almanız gereken önlemlerin neler olduğuna da göz gezdirerek sorununuzu gidereceğiz.

Huawei Honor Note 8 format atma ve sıfırlama

Huawei Honor Note 8 format atma ve sıfırlama

Huawei Honor Note 8 format atma ayarlarına başlamadan önce yedeklerinizin alınması gereklidir. Yedek almadan sıfırlama aşamalarına başlamayın. Ki zaten telefon bu konuda sizi uyarıyor ancak bizde bu uyarıyı öncesinde sizinle paylaşmaktayız. Yedeklerinizi almanız sonrasında şarj oranının %70 ve üzerinde olması gerekiyor.

Şarj oranı bu yüzdenin altında sıfırlama yaparsanız ister istemez sorun yaşarsınız. Böyle durumların olmaması için her verdiğimiz bilgiye özen göstererek sıfırlamaya girmenizi tavsiye ediyoruz. Verilen bu bilgiler ışığında her şey tamam ise sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine gelerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ alanına tıklayıp ardından ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek en son adımda ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle beraber sıfırlama bitmiş olacaktır. Telefon ilk aldığınız ana geri dönerken ilk sıfırlama yöntemi de bu işlemle birlikte çözümlenecektir. İkinci yöntemi ise aşağıdaki şekilde devreye alabilirsiniz.

Huawei Honor Note 8 sıfırlama

Huawei Honor Note 8 sıfırlama işlemleriniz için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Var olan ayarlarınızla birlikte telefonunuzun ikinci sıfırlama metodu da bitecektir. Varsa takıldığınız bir yer bize bu durumu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here