Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Honor Manic format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden ve nasıl yapacağınız konusunda kapsamlı şekilde bilgilendireceğiz.

Sizlere Huawei telefonlarında yaşanan teknik sorunların giderilmemesi durumunda sıfırlama ayarlarını nasıl yapacağınızı tüm modellerle için vermeye devam etmekteyiz. Huawei Honor Manic format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden gerçekleştireceğinizi ise birlikte gözden geçirerek sorununuzu gidereceğiz.

Telefonların her birinin ayrı ayrı sıfırlama yöntemi ve tekniği bulunmaktadır. Kimi telefonun ise birden fazla sıfırlama şekli vardır. Sizin bu telefonunuzun da iki farklı sıfırlama yöntemi mevcuttur. Bunların her iki ile ilgili de bilgi vererek sorununuzu gidereceğiz.

Huawei Honor Manic format atma ve sıfırlama

Huawei Honor Manic format atma ve sıfırlama

Huawei Honor Manic format atma ayarlarınız için öncelikle telefonunuzdaki mevcut yedeklerin alınması gerekiyor. Yedeklerin alınması ile birlikte ayarlarınızı işleme koyabilirsiniz. Tabi sadece yedekleri almanız yetmez bunun yanına ek olarak şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gereklidir.

Bazı telefon kullanıcıları bunlara dikkat ettiğini ve sürekli telefonlarını sıfırladıklarını dile getirmektedir. Siz de format atma ayarlarını öğrendikten sonra bu hataya düşmeyin. Çünkü cihazın sürekli sıfırlanması ana kartına hasar verebilir. O yüzden sadece giderilmeyen teknik problemler sonrasında bu işlemi devreye almanızı tavsiye ediyoruz.

Tüm bu bilgileri verdikten sonra sıfırlama işlemleriniz için ilk olarak ‘’Ayarlar’’ bölümüne erişim sağlayın. Ayarlar bölümünden de ‘’Yedekle ve sıfırla’’ oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek en son adımda da ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz halinde işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Telefonunuzun ilk sıfırlama metodu devreye girmiş olacaktır. İkinci ayar için aşağıdaki bilgileri kontrol edebilirsiniz.

Huawei Honor Manic sıfırlama

Huawei Honor Manic sıfırlama işlemlerini için ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Ayarların tamamını bu şekilde tamamlayıp sorunu ise çözüme kavuşturabilirsiniz. İşlemleriniz neticesinde herhangi bir sorun yaşarsanız bize bunu yorumdan bildirmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here