Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Honor 9 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlayacağınıza birlikte bakacağız.

Elinizdeki telefonlarımızda bazen bir anda beklenmedik bir şekilde teknik problemlerle karşılaşabilmekteyiz. Bu sorunlarınız için araştırma sonuçsuz kaldığı andan itibaren tek yöntem sıfırlamak kalmaktadır. Huawei Honor 9 format atma ve sıfırlama ayarlarınız için izlemeniz gereken yolların neler olduğuna bakacağız.

Telefonunuzun sıfırlama metodları her cihaza göre değişkenlik gösterebilmektedir. Huawei telefonların ise bir çok modelinde sıfırlama yöntemi aynı doğrultuda ilerlemektedir. Mevcut cihazınız için sıfırlama ayarlarını nasıl işleme koyacağınızı ise inceleyeceğiz.

Huawei Honor 9 format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 9 format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 9 format atma işlemlerinize başlamadan önce telefonunuzun içerisindeki bilgilerinizi yedek almanız gerekiyor. Bu yedekleri almanızla birlikte sıfırlama işlemlerinize başlayabilirsiniz. Tabi öncesinde yine telefonunuzun şarj oranını gözden geçirmelisiniz. Şarj yüzdesi %70 ve üzerinde olması gereklidir.

Şarj oranınızın bu seviyelerde olması durumunda cihazın sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. Ancak bir çok kullanıcı bu işlemi öğrendikten sonra her problemde telefonlarını sıfırlama yoluna gitmektedir. Durum böyle olunca da ister istemez telefonun ana kartı hasar görebilmektedir. O yüzden her problemde sıfırlamaya gitmemenizi öneriyoruz.

Telefonun sıfırlama işlemlerini sağlayabilmemiz için öncelikle ‘’Ayarlar’’ alanına giriş sağlayın. Daha sonrasın da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne dokunun. Ardından da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dediğinizde son gelen ekranda ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte telefonunuzun formatlama işlemini bitirmiş olacaksınız. İlk yöntemi bu şekilde ele alabilirsiniz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Huawei Honor 9 sıfırlama

Huawei Honor 9 sıfırlama işlemi için ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Belirtilen bu işlemi de kaleme almanızla birlikte problem çözümlenmiş olacaktır. Telefon fabrika ayarlarına döndüğünden dolayı nasıl bir sorun yaşıyorsanız o sorun giderilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here