Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Honor 8 format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden ve nasıl sağlanacağı konusunda bilgi vereceğiz.

Mevcutta kullanmış olduğunuz telefonlarınızda istenmeyen nedenlerden ötürü problemlerle karşılaşabilirsiniz. Yaşanan bu aksaklıkları artık araştırma sağlayarak gidermeniz mümkündür. Huawei Honor 8 format atma ve sıfırlama adımlarını nereden yapacağınıza beraber bakacağız.

Normalde tüm telefonların kendi içerisinde ayrı ayrı sıfırlama yöntemleri bulunmaktadır. Sizin telefonunuzun da aynı şekilde kendine has bir sıfırlama yöntemi bulunuyor. Hatta sadece 1 yöntem değil 2 yöntem ile sıfırlama sağlayabilirsiniz. Bu yöntemleri ise nasıl devreye alacağınızı birlikte göz gezdireceğiz.

Huawei Honor 8 format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 8 format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 8 format atma ayarlarını işleme koyabilmeniz için öncesinde yedeklerinizi almanıza gereklidir. Yedeklerin alınmasıyla beraber şarj oranının da %70 ve üzerinde olması gereklidir. Şarjınız ve yedeklerinizin durumunu belirtilen şekilde işleme koymanızla birlikte artık sıfırlamanıza başlayabilirsiniz.

Ancak bir çok kullanıcı bu sıfırlama yöntemlerini öğrendikten sonra telefonlarında en ufak bir sorun yaşamasıyla birlikte hemen sıfırlamaya gitmektedir. Bu durumun cihazınızın ana kartına hasar vereceğini unutmamanız da yarar bulunuyor.

Verdiğimiz bilgileri önemserseniz eğer sorun yaşamadan sıfırlamayı gerçekleştirmiş olacaksınız. Artık her şey hazır ise sıfırlama adımlarına başlayabiliriz. İlk önce telefonunuzun ‘’Menü’’ ekranına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş sağlayın. Ayarlar bölümünden de ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek gelen ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. İlk formatlama yöntemini belirtilen bu ayarla beraber işleme almış olacaksınız. İkinci yöntem ise aşağıdaki gibi ele alabilirsiniz.

Huawei Honor 8 sıfırlama

Huawei Honor 8 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Yukarıdaki ayarlarınızla birlikte telefonunuzda yaşanan sorun giderilmiş ve çözüm sağlanmış olacaktır. Sormak veya ekstra eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here