Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Honor 7 format atma ve sıfırlama adımları konusundaki ayarlarınızı nereden sağlanacağına beraber göz gezdireceğiz.

Telefon kullanımlarınızı sağladığınız esnada bilmediğimiz bir şekilde içerisindeki ayarlar bozulabilmekte ve teknik sorunlarla karşılaşabilmekteyiz. Meydana gelen bu arızaların artık servise gitmeden kısa bir araştırma sağlayarak giderebilmeniz mümkündür. Ta ki arıza donanımsal değil de teknik bir arıza ise. Giderilmeyen sorunlarda ise cihazın sıfırlamasını sağlayabilirsiniz. Huawei Honor 7 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme koyacağınıza bakacağız.

  • Normalde telefonunuzda yüklemiş olduğunuz uygulamalardan ötürü de sorunlar yaşayabilirsiniz.
  • Son yüklediğini uygulamayı kaldırarak deneme sağladığınızda sorun gitmiyorsa virüs bulaşma ihtimali de vardır.
  • Haliyle siz yapacağınız sıfırlama ile hem gereksiz uygulamalardan hem de var ise eğer virüslerden kurtulmuş olacaksınız.
  • Lakin telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı bu alanda nelerin gerekli olduğuna beraber göz gezdireceğiz.

Huawei Honor 7 format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 7 format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 7 format atma ayarlarını devreye almadan önce mutlaka telefonunuzun içerisindeki yedekleri almalısınız. Yedeklerin alınmadan sıfırlamaya başlarsanız içerisindeki bütün verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu durumun yaşanmasını istemiyorsanız eğer hem yedekleri hem de uygulama şifrelerinizi saklamalısınız.

Onun haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat edin. Buna dikkat etmezseniz sıfırlama esnasında ana kart ile alakalı sorunla karşılaşabilirsiniz. Verdiğimiz bilgiler ışığında telefonunuzun sıfırlamasını başlatabilirsiniz. Ancak sürekli olarak bu sıfırlamayı ele almamanızda fayda bulunmaktadır.

Sıfırlama ayarlarının işleme koyulabilmesi için öncelikle telefonunuzun menü alanından ‘’Ayarlar’’ alanına gelin. Buradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek açılan sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra en son ekranda ise ‘’Telefonu sıfırlama’’ diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Sıfırlama sonucundaki ayarlarınız böylelikle sona erecektir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Huawei Honor 7 sıfırlama

Huawei Honor 7 sıfırlama ayarları konusunda ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

İkinci yöntem için ise bu verdiğimiz bilgileri devreye almanız yeterlidir. İlgili aşamada sormak veya merak ettiğiniz farklı bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCar Manufacture sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikZOOM 40 dakika sınırı kalktı mı ve ne zaman kalkıyor?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here