Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Honor 6X format atma ve sıfırlama ayarlarınızı nereden sağlayacağınızı ayrıntılarıyla birlikte ele alacağız.

Telefonlarımız elimizdeyken bir yere düşmemesine rağmen teknik anlamda sorunlar çıkarabilmektedir. Her cihazın kendine has hataları bulunmaktadır. Bu hataların giderilmesine ilişkin tüm müdahaleleri yapıyor olmanıza rağmen giderilmiyorsa geriye bir tek sıfırlama yöntemi kalacaktır. Huawei Honor 6X format atma ve sıfırlama işlemlerinizi nasıl sağlayacağınızı kontrol edeceğiz.

Öncelikle telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin neler olduğunu bilmeden sıfırlamaya kalkmanız cihazınızın içerisindeki verilerin kaybolmasına ya da daha büyük bir sorunla karşılaşmanıza sebebiyet verecektir. Dolayısıyla konuyu daha fazla uzatmadan direk yapılması gereken işlemlerin neler olduğuna bakmanız için konuya geçiyorum.

Huawei Honor 6X format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 6X format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 6X format atma işlemleriniz için telefonunuzda bulunan yedekleri almanızı tavsiye ediyoruz. Yedeklerinizi aldıktan sonrada şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Şayet bunlara dikkat etmeden formatlamaya başlamanız daha büyük bir hata ile karşılaşmanıza sebebiyet verecektir.

Yine aynı şekilde telefonunuzun sıfırlama adımlarını öğrendikten sonra her yaşadığınız sıkıntıda telefonunuzu sıfırlamamanız gerekiyor. Her adımları yapıp sorun giderilmediği taktirde sıfırlama yoluna gitmelisiniz. Aksi durumda cihazın ana kartına hasar verebilirsiniz.

Telefon sıfırlama ayarları için öncelikle ‘’Ayarlar’’ kısmına girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne tıklayın. Karşınıza gelecek olan ekran bilgilendirmesinde ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ yazısını göreceksiniz. Onun üzerinde dokunun. Yapmış olduğunu işlem sonucunda son olarak ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Formatlama işlemleriniz için ilk adımı tamamlamış bulunuyorsunuz. İkinci yöntem ise aşağıdaki şekildedir.

Huawei Honor 6X sıfırlama

Huawei Honor 6X sıfırlama işlemi için ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Yukarıdaki aşamalar sonucunda telefonunuzda yaşanan teknik sorun giderilecektir. Donanımsal kaynaklı bir problemi yapacağınız sıfırlamada götürmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here