Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Honor 6A format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlayacağınıza yönelik bilgileri paylaşacağız.

Günümüz çağında artık akıllı telefonlar olmazsa olmazlarımız arasındaki yerini almış durumdadır. Telefonlarımızın kullanımını sağlarken bazen teknik problemlerle karşılaşabiliyoruz. Bunları artık araştırma yaparak giderebilmek mümkünken diğer türlü sıfırlama yoluna gidilmesi gerekiyor. Huawei Honor 6A format atma ve sıfırlama ayarlarını işleme alabilmeniz için izlemeniz gereken yollara bakacağız.

Birlikte sağlayacağımız ayarlar neticesinde sorununuzu kısa sürede çözüme kavuşturabileceksiniz. Telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmasından dolayı bu yöntemlerin neler olduklarına bakarak sorunlarınızı giderebileceğiz.

Huawei Honor 6A format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 6A format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 6A format atma ayarlarını işleme koyabilmeniz için öncelikle cihazınızın içerisinde var olan yedeklerin alınması gereklidir. Yedekler alınmadan gireceğiniz sıfırlama işlemleriniz sonucunda bütün verileriniz ile vedalaşmak durumunda kalabilirsiniz. Bunun yaşanmaması için yedek alınmasını mutlaka önermekteyiz.

Onun dışında ise cihazınızın şarj oranına da dikkat etmeniz gerekiyor. Şarj oranınız %70 ve üzerinde olmasıyla birlikte bu sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. Telefonunuzla ilgili belirtilen adımları hazır hale getirmeniz halinde ayarlarınızı işleme alabilirsiniz.

Telefon sıfırlama adımlarını işleme almak istiyorsanız eğer bu durumda ‘’Menü’’ alanından ‘’Ayarlar’’ bölümüne erişim gerçekleştirin. Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna dokunun. Açılacak olan sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek en son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte işlemleriniz bitmiş olacaktır. Ayalarınız bu şekilde kaleme almanızla birlikte cihazınızın ilk sıfırlama ayarını devreye almış olacaksınız.

Huawei Honor 6A sıfırlama

Huawei Honor 6A sıfırlama işlemleriniz için ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Tüm bu işlemleriniz bittiğinde ise artık sorun yaşamadan kullanımlarınızı sağlayabileceksiniz. Telefonunuzun iki farklı yoldan sıfırlama işlemlerini kaleme almış bulunmaktayız. Sormak veya eklemek istediklerinizi yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here