Paylaş

Kıymetli okurlarımız, yayına veriyor olduğumuz bu yazımızda Huawei Honor 6 Plus format atma ve sıfırlama ayarlarınız için nelerin gerekli olduğunu aktaracağız.

Gelişen teknoloji ile birlikte kullanmakta olduğunuz ürünlerin arızalarını artık araştırma sağlayarak kendiniz giderebilirsiniz. Lakin bunun için doğru bir araştırma sağlamanız gereklidir. Kullanılan cihazın marka ve modeline göre bir araştırma sizin sorununuzu gidermeye yardımcı olacaktır. Huawei Honor 6 Plus format atma ve sıfırlama şeklinde bir araştırmaya girdiyseniz ayarların nereden yapılacağı konusunda bilgi vereceğiz.

Telefonunuzun mevcuttaki sıfırlama işlemleri için iki farklı yol bulunmaktadır. Bu yolların takibini sağlıyor olmanızla birlikte probleminizi giderebilir ve çözüm geliştirebilirsiniz. Sizden bu aşamada isteğimiz ise adımları doğru bir şekilde kaleme almanız olacaktır.

Huawei Honor 6 Plus format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 6 Plus format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 6 Plus format atma ayarlarına başlamadan önce yedeğinizi almayı unutmayınız. Galerinizin ve rehberinizin yedeğini almanızla birlikte telefonunuzun şarj oranını da %70 ve üzerine getirmeniz gereklidir. Şarj oranını da ayarlamanız durumunda artık sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

Formatlama sistemini bildikten sonra her problemde bu işlemi sağlamanızı önermiyoruz. Çünkü yaşanan problemlerinizin teknik olması durumunda yapılan araştırmalarda bu sorunların bir çoğuna çözüm bulabilirsiniz. Sürekli sıfırlamaya girmeniz cihazın ana kartına hasar verecektir.

Kullanmakta olduğunuz telefonun sıfırlama işlemleri için ilk önce ‘’Ayarlar’’ kısmına gelip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ alanına dokunun. Beraberinde açılan sayfada bulunan ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ alanına tıklayın. Son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Yapılan bu işlem sıfırlama ayarlarının ilk yöntemidir. İkinci yöntemi için ise aşağıdaki adımları ele alabilirsiniz.

Huawei Honor 6 Plus sıfırlama

Huawei Honor 6 Plus sıfırlama ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Ayarlarınızı bu doğrultuda işleme koymanızla birlikte tüm işlemler çözüme kavuşmuş olacaktır. Buraya kadar eklemek ve sormak istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here