Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Honor 6 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme alacağınızı detaylandırdık.

Akıllı telefonların kullanımın haricinde arıza vermesi sonrasında o arızanın giderilmesi de oldukça kolaydır. Yeter ki arızanın tanımını düzgün bir şekilde araştırabilin. Araştırmalarınızın sonunda ise problem giderilmediği taktirde en son ihtimal sıfırlama önerilmektedir. Huawei Honor 6 format atma ve sıfırlama adımları konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

  • Sıfırlamanın nasıl olduğunu ele alırken aynı zamanda yararları konusunda da sizi bilgilendireceğiz.
  • Öncelikle telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. İki yöntemi de sizin için ayrı ayrı ele alarak sorununuzu gidereceğiz.
  • Telefonun sıfırlaması ile beraber içerisindeki tüm gereksiz dosyalarınızdan arınmış olacaksınız.
  • Yine aynı şekilde telefonun sıfırlaması ile birlikte cihazda bilmediğiniz bir virüs varsa onlarda temizlenecektir.

Huawei Honor 6 format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 6 format atma ve sıfırlama

Huawei Honor 6 format atma ayarlarını devreye almak istiyorsanız öncesinde bilmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İlgili hususları sizlere bildirerek sorunsuz şekilde sıfırlama yapmanıza imkan sunacağız. Öncelikli olarak telefonunuzun içerisinde bulunan yedeklerinizi almanız gerekiyor. Yedeklerinizi almadan sıfırlamaya başlarsanız tüm verilerinizin kaybedileceğini biliyor olmalısınız.

Yine aynı anda kullandığınız uygulamalarında verilerini bir kenara not etmenizde fayda bulunmaktadır. Yoksa girdiğiniz uygulamalara da girememeye başlayabilirsiniz. Haricinde telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Verilere bu şekilde dikkat edilmesiyle beraber formatlamaya başlayabilirsiniz.

Telefonunuzun menü bölümünde yer alan ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokunun. Açılan sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle beraber gelen son ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz halinde cihazın sıfırlama ayarlarını bitirmiş olacaksınız. Sağlanacak ayarlarla beraber ilk yöntem bitmiş ve telefonunuz formatlanmış olacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki bilgileri işleme koyabilirsiniz.

Huawei Honor 6 sıfırlama

Huawei Honor 6 sıfırlama ayarları konusunda ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Belirtilen ayarlarla birlikte telefonunuzun iki farklı yönden sıfırlamasını bitirmiş olacaksınız. Karşılaştığınız problem teknik ise o sorunda giderilmiş olacaktır. Sormak ve eklemek istedikleriniz olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikDirty Bomb sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikinstagram canlı yayın soruları nerede ve bulamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here