Paylaş

Huawei hg658v2 modem çekmiyor kopuyor. Superonline ait olan modeminizde kopma ve çekim alanında yaşanan sorun sonrasında yapılacakları konu aldık.

Fiber destekli modemlerden birisi olan Huawei hg 658 v2 marka modeminin oldukça kaliteli bir ürün olduğunu herkes bilmektedir. Özellikle bu modemi kullanan kişiler aldıkları hız ve çekim alanından oldukça memnundur. Tüm modemlerde olduğu gibi bu modemde de yıllara bağlı olacak şekilde kopmalar ve yavaşlık yaşanabilmektedir. Modeminizde meydana gelen sorundan sonra direk modem değişikliğine gitmemeniz gerekiyor. Böyle olursa sürekli modem değiştirmek durumunda kalırsınız. Kopma ve çekim alanlarında meydana gelen sorunlar sonrasında modemin kanal ayarlarının değiştirilmesi gereklidir. İlgili kanal ayarlarının değişiminin sağlanması için ayarların nereden yapılıyor olduğunu bilmeyebilirsiniz. Kısa bir araştırma sağlamanız durumunda bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Ayarlara başlamadan önce kablo bağlantılarının gözden geçirilmesin gerekiyor.

Huawei hg658v2 modem çekmiyor kopuyor

Huawei hg658 v2 kanal ayarı, huawei hg 658v2 kopma sorunu, huawei hg 658v2 kanal ayarı nasıl yapılır, huawei hg 658v2 kanal ayarı nerede, huawei hg 658v2 modem çekim sorunu, huawei hg 658v2 çekme sorunu nasıl giderilir. Superonline tarafından kullanıcılarına verilen modemdeki çekim ve kopma probleminin önüne geçebilmek için gerekli olan ayarları inceleyeceğiz.

Huawei hg658v2 modem kanal ayarı

Belirttiğimiz üzere kablo bağlantılarının kontrol edilmesi gereklidir. Yani ilk önce bilgisayar ve modem arasındaki bağlantıları gözden geçirmemiz lazım. Ethernet kablosunun bir ucunu Lan girişlerinden birine diğer ucunu ise bilgisayarımıza takıyoruz. Daha sonrasında boş bir internet sayfası açıp adres satırı alanına 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter tuşuna basıyoruz.

Huawei hg658v2 modem çekmiyor kopuyor, huawei hg 658v2 kopma sorunu, huawei hg 658v2 kanal ayarı, huawei hg 658v2 kanal ayarı nerede, huawei hg 658v2 çekmiyor, huawei hg 658v2 modem çekim sorunu
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: superonline yazarak modemin ara yüzünün içerisine girişimizi sağlıyoruz.
  • Açılan ekranın üst alanında bulunan Yerel ağ bağlantısına tıklıyoruz.
  • Gelen ekranın sol tarafındaki Kablosuz ağ ayarı seçeneğine giriş yapıyoruz.
  • Orta bölmede ise Gelişmiş Ayarlar seçeneğini görmeniz gerekiyor.
  • Kanal; 1,6,9 ya da 11 olarak ayarlamasını sağlayarak kaydetme işlemlerini devreye alalım.
Huawei hg658v2 modem çekmiyor kopuyor, huawei hg 658v2 kopma sorunu, huawei hg 658v2 kanal ayarı, huawei hg 658v2 kanal ayarı nerede, huawei hg 658v2 çekmiyor, huawei hg 658v2 modem çekim sorunu

Sağlanan ayarlar sonrasında denemelerinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Denemeleri yarım saat ya da 45 dakika geçtikten sonra sağlarsanız sorunun giderildiğini sizlerde görebilirsiniz. Problemin devam etmesi halinde internet servis sağlayıcınızı arayıp arıza talebi bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here