Paylaş

Huawei hg655d modem port açma işlemlerini nereden yapacağınızı ve nereye giriş sağlamanız gerektiğini yazımızda detaylıca anlatacağız.

Huawei hg655d modem port açma

Port açma işlemlerini yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç bilgi bulunmaktadır. Aldığınız Huawei hg655d modeminde port açmadan önce bir portun tek bir program üzerinden kullanılacağını bilmelisiniz. Mevcut bilgisayarınızdan diğer bilgisayarınıza IP adresi üzerindeki bir port üzerinden bağlantı kurabilirsiniz.

Elbette modemde port açarken sadece bilmeniz gereken işlemler bunlar değildir. Bir diğer ise aldığınız modemde bu işlemi nereden yapılıyor olduğunu bilmektir. Huawei hg655d modelinde ise bu ayarların nereden yapıldığını sizlere aktaracağız.

Lakin onun öncesinde açacağınız port değerlerinin de bilinmesi gerekiyor. Bu değerler bilinmediği taktirde sorunla karşılaşabilirsiniz. DVR cihazınızın IP adresini de yine aynı şekilde bildiğinizden eminseniz o halde port açma işlemlerine başlayabiliriz.

Modeminizde port açma işlemlerinize başlamadan önce kesinlikle bilgisayar ve modeminiz arasındaki kablo bağlantılarının takılı olması gerekiyor. Bu bağlantıların takılı olması durumunda işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

huawei

Huawei hg655d modem port açma gerekenler

 • İlk olarak boş bir internet sayfası açarak adres satırı kısmına ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basıyoruz.
 • Kullanıcı adı; admin
 • Şifre: ttnet ya da turktelekom olarak deneme yapabilirsiniz.
 • Modeminizin ara yüzünün içerisine girdiğinizde sırasıyla sol taraftaki ‘’Gelişmiş>Nat>DMZ’’ alanına girin.
 • Gelen ekranda ‘’Etkinleştir’’ kutucuğunu işaretledikten sonra ‘’Gönder’’ tuşuna basın.
Huawei hg655d modem port açma
 • Devamında ise yine sırasıyla ‘’Gelişmiş>Nat>Port eşleştirme’’ kısmına girin.
 • Protokol; alanına yönlendirdiğini portun servis sağlayıcısına istinaden bilgi giriş sağlıyorsunuz. TDP ya da UDP veya her ikisi birden seçebilirsiniz.
 • Harici başlama portu ve harici bitirme portu kısımlarına port değerini girin.
 • ‘’Yerel sunucu IP adresi’’ alanına ise DVR cihazınızdaki IP adresini girebilirsiniz.
 • Dahili port; bu alana da yine açacağınız port değerini girmelisiniz.
 • Eşleştirme adı; buraya herhangi bir isim verebilirsiniz.
 • Son olarak ‘’Gönder’’ diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Eğer yine açmak istediğiniz portlar varsa aynı alandan ekleyebilirsiniz.

Modeminizden port açma işleminizi yukarıdaki adımları takip ederek sağlayabilirsiniz. Bu aşamada sormak veya eklemek istedikleriniz olur ise bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikMordhau sistem gereksinimleri
Sonraki İçerikRoblox sistem gereksinimleri
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here