Huawei HG253S Kablosuz Modem Kurulumu için ayarlarınızı nasıl sağlayacağınızı sizlere anlatacağız. İnternet bağlantınız da yaşanan ıp alamama ve wifi şifre değişikliği için yapılacak ayarları yazımızda bulabilirsiniz.

Superonline modemleri içerisinde en çok tercih edilen ürünlerden biri olan Huawei hg253s ürünü ile ilgili bir çok kullanıcı memnuniyetini dile getirmektedir. Ancak yapılan servis sağlayıcısı değişikleri sonrasında ya da modemin fabrika ayarlarına dönüşü sonrasında ayarların yeniden nasıl yapılacağı merak konusu haline gelmiş durumdadır. Bundan dolayıdır ki işlem adımlarını sizlere nereden ve nasıl yapılacağını paylaşacağız. Öncelikle bir çok kullanıcı modem arayüz şifresini hatırlamıyorum demektedir. Modem arayüz şifresini unuttuysanız bu durumda modemin arkasında yer almakta olan küçük bir reset çukuru olacaktır. Buraya 10-15 saniye kadar basılı tutarsanız modem fabrika ayarlarına geri döner ve siz bağlantınızı kurabilirsiniz. İşlemleri sağladıktan sonra bilgisayar ve modem arasında sarı bir ethernet kablosuz takıp ayarlara başlayabiliriz.

Huawei HG253S Kablosuz Modem Kurulumu

Huawei HG253S Kablosuz Modem Kurulumu, huawei hg253s, huawei hg253s modem kurulumu, huawei hg253s modem ayarı, huawei hg253s kopma sorunu, huawei hg253s ıp alamama, huawei hg253s kablosuz ayarı için yapılacak işlem ayarlarını aşağıda sizlere sunumunu sağlayacağız.

Huawei hg253s modem kurulumu

Modemin kurulumu için yukarıdaki adımları gerçekleştirdikten sonra son olarak işlem adımlarımızın sağlanabilmesi adına,

 • Bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açıyoruz.
 • Adres satırı alanını temizleyip arama alanına 192.168.1.1 yazdıktan sonra enter’a tıklıyoruz.
 • Kullanıcı adı; admin
 • Parola; superonline yazdıktan sonra giriş yap diyoruz.
 • Modemin arayüzüne ulaştıktan sonra sayfanın sol menüsünde bulunan ”Durum” alanına tıklıyoruz.
 • Durum’un hemen altında bulunan ”Aygıt bilgisine” tıklayıp gelecek olan ekranda ”Wan ayarları” bölümüne giriş sağlıyoruz.
 • İnternet kullanıcı adı; kısmına internet servis sağlayıcısından bizlere verilen kullanıcı adımızı giriyoruz.
 • İnternet şifresi; alanına ise internet servis sağlayıcısı tarafından bizlere verilen şifre bilgilendirmesini sağlıyoruz.
 • Ayarları tamamladıktan sonra ”Uygula” diyoruz.

Kablolu ağ ayarlarınızı tamamlamış oluyoruz. Sırada kablosuz ağ ayarları bulunmaktadır.

Huawei hg253s kablosuz ayarı

Modemin kablolu ağ ayarlarını Wan ayarları kısmından yaptıktan sonra kablosuz ağ ayarları için hemen bu yazının sol tarafında bulunan ”Kablosuz ayarları” alanına tıklıyoruz.

 • Kablosuz ağ adı SSID; buraya daha öncesinde vermemiş olduğunuz bir kablosuz ağ şifresi giriyoruz.
 • Kablosuz şifre; bu alana ise kablosuz ağ şifresi giriyoruz. En az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir şifre girişi sağlıyoruz.
 • Uygula dedikten sonra işlemlerimiz tamamlanmış olacaktır.

Ayarlarımız tamamlandıktan sonra sorunsuz bir şekilde internet bağlantınızı sağlayabilirsiniz. Lakin eğer bir sorun olursa bu durumda internet servis sağlayıcınız ile görüşüp bağlantı kontrolü yaptırmanız gereklidir. Umarım faydalı bulmuşsunuzdur. İyi gezintiler dileriz.

Huawei HG253S Kablosuz Modem Kurulumu, huawei hg253s, huawei hg253s modem kurulumu, huawei hg253s modem ayarı, huawei hg253s kopma sorunu, huawei hg253s ıp alamama, huawei hg253s kablosuz ayarı Huawei HG253S Kablosuz Modem Kurulumu, huawei hg253s, huawei hg253s modem kurulumu, huawei hg253s modem ayarı, huawei hg253s kopma sorunu, huawei hg253s ıp alamama, huawei hg253s kablosuz ayarı

Huawei HG253S Kablosuz Modem Kurulumu, huawei hg253s, huawei hg253s modem kurulumu, huawei hg253s modem ayarı, huawei hg253s kopma sorunu, huawei hg253s ıp alamama, huawei hg253s kablosuz ayarı

Önceki İçerikHuawei HG255S Kablosuz Modem Kurulumu
Sonraki İçerikFacebook Hikayeye Gizliden Bakma Görme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz