Paylaş

Huawei h300s modem kurulumu resimli. Alınan modeminizin kurulumunu nasıl yapacağınızı yazımız içerisinde kapsamlı şekilde anlatacağız.

Vodafone müşterisi olmaya karar verdiyseniz eğer size modem olarak H300s modemi verilecektir. Alınan modemin kurulum ve ayarlamalarıyla alakalı da destek verilmektedir. Son derece kullanışlı olan modemin ayarları konusunda en ufak fikre sahip olmayabilirsiniz. Modemi dışarıdan kendinizde almış olabilirsiniz. Alınan modemin ayarları için neler yapmanız gerektiğini ayrıntılı şekilde anlatacağız.

İşlemlerimize başlamadan önce bilgisayar ve modem arasındaki kablo bağlantılarınızı doğru yapmanız gerekiyor. Modemin kutusu içerisindeki çıkacak olan Sarı ya da Gri renkte bir Ethernet kablonuz olacaktır. Bu kablonun bir ucunu modemin arka kısmındaki ‘’Lan 1, Lan2, Lan3 ya da Lan4’’ girişlerinden birine diğer ucunu ise bilgisayarınızın giriş yerine takıyoruz. Adaptör kablosunun bir ucunu prize diğer ucunu da modeme takıyoruz. Ana hattan gelen kabloyu ise modeminizin arka kısmında bulunan ADSL ya da DSL giriş bölümüne takıyoruz. Tüm bu kablo bağlantı ayarlarınızı yaptıktan sonra artık işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Huawei h300s modem kurulumu resimli

Öncelikle bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açalım. Adres satırı kısmına ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basalım.

Karşımıza gelen ekranda,

 • Kullanıcı adı: admin
 • Şifre: bu kısım modeminizin altında bulunan etikette yazıyor olması lazım. O şifreyi oradan alarak bu alana ekleyelim.
Huawei h300s modem kurulumu resimli

Yapılan işlem aşamaları sonunda modeminizin ara yüzüne girmiş olması gerekiyor. Ara yüze giriş yaptıktan sonra,

 • Üst alanda bulunan ‘’İnternet’’ yazısına tıklayalım.
 • Daha sonrasında karşınıza gelen ekranın sol bölümünde yer alan ‘’WAN’’ yazısına dokunalım.
 • Karşımıza ‘’WAN ADSL ve WAN VDSL’’ diye seçenekler gelecektir. Alt yapınız hangi hizmeti destekliyorsa, onun sağında yer alan kalem işaretine tıklayalım.
Huawei h300s modem kurulumu resimli

Vodafone H300S Modem ayarı

Yaptığımız işlem ayarları sonrasında karşınıza ‘’İnternet bağlantısını düzenle’’ adı altında bir sayfa gelmesi gerekiyor. Bu sayfadaki bilgileri,

 • VPI:8
 • VCI:35
 • Kullanıcı adı: İnternet servis sağlayıcısından verilen kullanıcı adınızı girelim.
 • Şifre: Yine internet servis sağlayıcısından sizlere verilen şifre bilgilerini girelim.
h300s modem ayarları

Bilgileri girdikten sonra alt kısımda bulunan ‘’Kaydet’’ butonuna dokunalım. Ayarların kaydedildikten sonra internet bağlantısının gelip gelmediğini kontrol edelim.

vodafone h300s modem ayarı

Yüksek ihtimalle internetinizin gelmiş olması gerekiyor. Girmeye çalıştığınızda hala daha sayfa açılmıyorsa, bu durumda internet servis sağlayıcınızı arayarak alt yapıyı kontrol etmelerini isteyebilirsiniz. Sorun yüksek ihtimalle santral kaynaklı olabilir. Umarım hazırlamış olduğumuz yazımız sorununuzun giderilmesine yardımcı olmuştur.

1 Yorum

 1. Bu modeme nasil yazici eklerim
  Aslinda yaziciyi ekledim ama agda gozukmuyor ve yazicinin ip adresinide modem uzerinden göremiyorum.
  Modem yaziciyi goruyor ve taniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here