Paylaş

Kıymetli arkadaşlar yayınlayacağımız bu yazımızda Huawei h300s kablosuz modem ayarı konusundaki işlemlerinizin nasıl yapılacağını detaylı şekilde aktaracağız.

Evimizde internet artık olmazsa olmazlar arasına girmiş durumdadır. Corona virüsünün tüm dünyayı etkisi altına alması ile birlikte internet vazgeçilmezlerimiz arasındaki yerini almış durumdadır. Dolayısıyla aldığınız ürünlerin anında kablolu ve kablosuz kurulumlarını sağlamak istiyorsunuz. Huawei h300s modemi ile ilgili daha öncesinde kablolu ayarlarınızın nasıl yapıldığı konusunda bilgi vermiştik. Şimdi ise Huawei h300s kablosuz modem ayarı için ayarları nereden yapacağınızı detaylandıracağız.

  • Ayarlarınıza başlamadan önce bilgisayar ve modem arasındaki kablo bağlantılarının doğru şekilde takılı olduğundan emin olun.
  • Bilgisayarınız ile modem arasındaki sarı ya da gri renkteki Ethernet kablosunu takılı hale getirdiyseniz artık işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Huawei h300s kablosuz modem ayarı

Huawei h300s kablosuz

Huawei h300s kablosuz şifre konusundaki işlem aşamalarınızı yapılandırmak ve kablosuz olarak da modemden faydalanmak istiyorsanız hangi alana nasıl giriş yapmanız gerektiğini inceleyeceğiz. İlk önce bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın. Adres satırı alanına ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basın. Karşınıza gelen ekranda;

  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: alanına ise modemin altında bulunan ara yüz şifresinin girişini gerçekleştirin.
  • Modemin içerisine giriş yaptıktan sonra üst tarafta bulunan seçeneklerin içerisinde ‘’Kablosuz internet’’ yazısına dokunun.

Huawei h300s kablosuz kurulumu işlemlerinize devam ettiğiniz bu aşama da açılan sayfanın orta bölümünde;

  • Wifi adı (SSID): bu alana kablosuz ağ şifresi belirleyin.
  • Wifi şifresi: değişikliğini yapabilmeniz için ise alt kısımda bulunan ‘’Şifreyi değiştir’’ bölümüne tıklamanız gerekiyor.
  • Ardından şifre değişikliğinizi yapın.
  • Şifrenin değişim işlemlerini devreye aldıktan sonra en altta ‘’Kaydet’’ seçeneğine tıklayın.

Huawei h300s kablosuz ayarı

Huawei h300s kablosuz ayarı

Huawei h300s kablosuz ayarı için yapmış olduğunuz bu işlemlerle birlikte sorununuzu çözmüş olacaksınız. Artık kablosuz ağ ayarlarınızı da modeminiz için devreye alacaksınız. Bazı kullanıcılar modemdeki bu ayarları yapıyor olmasına rağmen wifi alanında kendi ağ adını göremediklerini belirtmektedir.

Bunun nedeni ise modeminizin kablosuz ağ ışığının yanmıyor olması ile ilgilidir. Arka kısmında bulunan wifi düğmesine basılı tutmanız ile birlikte sorun kalmayacaktır. Modeminizde yaşanan farklı sorunları bize yorum alanından bildirebilirsiniz.

Huawei h300s kablosuz modem ayari

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here