Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei GT3 format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlayacağınızı ayrıntılı şekilde aktaracağız.

Akıllı telefonlarınızda ister istemez problemlerle karşılaşabiliyorsunuz. Yaşanan bu aksaklıkları artık araştırma yaparak gidermek mümkündür. Ancak çoğu zaman sıfırlama yönteminin haricinde bir yol bulunmamaktadır. Huawei GT3 format atma ve sıfırlama adımları için izlemeniz gereken adımların neler olduğunu gözden geçireceğiz.

Telefonunuzda meydana gelen teknik arızaları araştırmalarınız sonucunda gideremediyseniz eğer sıfırlama yöntemi ile halletmek mümkündür. Telefonunuzun ise iki farklı sıfırlama metodu bulunmaktadır. Her ikisi içinde ayrı ayrı bilgilendirme vererek işlemleri bitirmenizi sağlayacağız.

Huawei GT3 format atma ve sıfırlama

Huawei GT3 format atma ve sıfırlama

Huawei GT3 format atma ayarlarınız için ilk olarak yedek almanız gereklidir. Ki zaten bunu telefonunuz sıfırlama aşamasına geldiğinde de sizlere bilgilendirmektedir. Öncesinde ise telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olması gereklidir. Tüm bu bilgilerin doğru bir şekilde işleme koyulması halinde sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

Tüm ayarlar için siz hazırsanız eğer eminim artık telefonun nasıl sıfırlanacağını merak ediyorsunuzdur. Biz de konuyu daha fazla uzatmadan sıfırlama için nelerin gerekli olduğunu paylaşacağız. Belirtilen ayarların sonucunda formatlama metodlarını sürekli işleme almamanızda yarar bulunmaktadır.

Telefonunuzun formatlanması için öncelikle ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna tıklayın. Gelen sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek sıfırlama işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Bahsedilen bu ayarları kaleme almanız durumunda sorununuz kısa süre içerisinde giderilmiş olacaktır. İkinci sıfırlama metodu ile alakalı aşağıdaki adımı kontrol edebilirsiniz.

Huawei GT3 sıfırlama

Huawei GT3 sıfırlama ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Bahsetmiş olduğumuz ayarlarla birlikte telefonunuzun ikinci sıfırlama yöntemini de kaleme almış olacaksınız. Bu ayarlar sonucunda sorun kalmadan kullanımlarınızı sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here