Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei GR5 Mini format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlayacağınızı detaylı şekilde bildireceğiz.

Elinizdeki telefonlarınızda istenmeyen bir şekilde teknik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle anlarda yapmanız gerekenler ise cihazın formatlama adımı öncesinde sorunun nasıl giderileceğini tespit etmek olacaktır. En son ihtimal sıfırlama yöntemini deneyebilirsiniz. Huawei GR5 Mini format atma ve sıfırlama ayarlarını kaleme almak istiyorsanız eğer bu işlemi nasıl sağlayacağınıza bakacağız.

Telefonunuz her an sıfırlamaya almamanızda yarar bulunmaktadır. Her yaşadığınız sıkıntıda cihazın sıfırlamaya alınması demek ana kartına hasar vermeniz demektir. Cihazınızın iki farklı sıfırlama yöntemi olduğu için bu yöntemlerin her ikisini de sizlere paylaşarak sorununuzu gidermenize yardımcı olacağız.

Huawei GR5 Mini format atma ve sıfırlama

Huawei GR5 Mini format atma ve sıfırlama

Huawei GR5 Mini format atma ayarlarınızı yapmadan önce sizden isteğimiz yedeklerinizi ilk olarak almanızdır. Yedeklerinizi alırken telefonunuzun da şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Şartları bu doğrultuda işleme almanız halinde sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

Üst tarafta da belirttiğimiz üzere sıfırlama ayarlarınızı öğrendikten sonra sürekli olacak şekilde bu işlemleri devreye almamanız gereklidir. Çünkü cihazınız zarar görebilir. Yedekleri ve şarj oranını ayarladığınızda aşağıdaki ayarları işleme alabilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzun ‘’Menü’’ bölümüne girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına gelin. Ayarlar bölümüne girişinizi sağlamanızla birlikte gelen ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyelim. Sonrasında ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle beraber son sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. Sıfırlama adımlarını kaleme alırsanız sorun yaşamadan kullanımlarınızı sağlayabilirsiniz. İlk sıfırlama yöntemini bu doğrultuda işleme almış bulunmaktayız. Diğer sıfırlama metodu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Huawei GR5 Mini sıfırlama

Huawei GR5 Mini sıfırlama ayarları için ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Belirtilen bu ayarlar ışığında sorununuz giderilmiş ve sıfırlama işlemleriniz bitmiş olacaktır. Eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here