Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei GR3 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlayacağınızı birlikte inceleyeceğiz.

Akıllı telefon kullanımları günden güne artarken bu alanda yaşanan teknik sorunlarda artış göstermektedir. Sorunların önüne geçilebilmesi için artık kısa araştırma sağlamanız yeterliliğini korumaktadır. Arızanın giderilmeyen durumlarında ise sıfırlamaya gitmeniz yeterlidir. Huawei GR3 format atma ve sıfırlama ayarlarını nasıl sağlayacağınızı ise birlikte göz gezdirerek sağlayacağız.

Yapacağımız ayarlar neticesinde telefonunuz ilk alındığı ana geri döneceğinden dolayı problem ise otomatik olarak giderilecektir. Yaşanan sorun teknik değil donanımsal kaynaklı ise eğer yapacağınız sıfırlama da bu sorunu gidermeyecektir. Donanımsal arızalarda tek çözüm cihazın servise gitmesidir. Teknik anlamda bir problem olduğunu düşünüyorsanız eğer ayarlara aşağıdaki şekilde devam edebilirsiniz.

Huawei GR3 format atma ve sıfırlama

Huawei GR3 format atma ve sıfırlama

Huawei GR3 format atma ayarlarını işleme almadan önce muhakkak önden yedeklerin alınması gereklidir. Yedeklemeyi zaten sıfırlama öncesinde telefonunuzda size sunarken siz öncesinde bu önlemleri alabilirsiniz. Önlemlerin alınması sonrasında telefonunuzun şarj oranını da %70 ve üzerinde olmasına özen göstermeniz gerekiyor.

Şarj oranı %70’in üzerinde değilken gireceğiniz sıfırlama bu doğrultuda sizin hata almanıza neden olacaktır. Böyle bir durumun yaşanmamasını istiyorsanız eğer bu bilgilere dikkat etmeniz gereklidir. Bilgileri belirttiğimiz şekilde işleme aldıysanız eğer artık sıfırlama ayarlarına başlayabiliriz.

Format atma işleminiz için ilk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin. Bu alana girişinizi sağlamanızla birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna dokunun. Yapmış olduğunuz işlem sonucunda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek son gelen ekranda da ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte sıfırlama adımları işleme girmiş olacaktır. Belirtilen bu ayarlarınız sonrasında cihazınızdaki sorun da giderilmiş olacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıda vereceğimiz bilgileri takip edebilirsiniz.

Huawei GR3 sıfırlama

Huawei GR3 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Var olan ayarları bu doğrultuda işleme koymanızla birlikte herhangi bir sorun kalmadan kullanımlarınıza devam edebilirsiniz. Verdiğimiz bilgiler ışığında sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

Önceki İçerikinstagram bildirim butonu kayboldu ve nereye gitti
Sonraki İçerikDangerous Driving sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here