Paylaş

Değerli okurlarımız, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei G9 Plus format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlayacağınıza beraber göz gezdireceğiz.

Elimizdeki telefonların kullanımları esnasında meydana gelen arızaları artık teknik sorun ise araştırma sağlayarak gidermek mümkündür. Ancak donanımsal olan arızalarda ne yapılırsa yapılsın çözüm sağlanmadığını bilmeniz gerekiyor. Bu arızalar için tek çözüm servise gitmesidir. Huawei G9 Plus format atma ve sıfırlama işlemleriniz için izlemeniz gereken yolları aktaracağız.

Vereceğimiz bilgiler ışığında sizlerde telefonunuzun sıfırlama ayarlarını sorunsuz şekilde ele alabileceksiniz. İki farklı sıfırlama metodu olmasından ötürü ayarları ise bu yöntemler ile sizlere aktaracağız. Bu sayede siz de cihazınızın sıfırlamasını bitirmiş olacaksınız.

Huawei G9 Plus format atma ve sıfırlama

Huawei G9 Plus format atma ve sıfırlama

Huawei G9 Plus format atma adımlarını hangi alandan sağlayacağınıza dair tüm detayları paylaşırken alacağınız önlemleri de tek tek kaleme aldık. İlk önce telefonunuzun yedeğini almanız gerekiyor. Yedeğinizi alırken de aynı zamanda şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz lazım.

Şarjın bu verilen değerin altındayken başlatacağınız sıfırlama aşaması cihazınıza zarar verebilir. Ya da cihazın hiç açılmamasına sebebiyet verebilir. Ayarlarınızı bu doğrultu da ele aldıysanız şayet sürekli sıfırlamaya gitmemeniz gerekiyor. Her problemde sıfırlamaya gitmeniz de cihazın ana kartına hasar verecektir.

Tüm bu verilen bilgileri işleme koymanızla birlikte sıfırlama aşamalarına artık başlayabilirsiniz. Telefonunuzun menü ekranına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ bölümüne girip gelen ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Telefonu sıfırla’’ derseniz cihazın formatlama adımlarını bitirmiş olacaksınız. İlk yöntem bu şekilde ele alınmış olacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Huawei G9 Plus sıfırlama

Huawei G9 Plus sıfırlama ayarı için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Adımları bu şekilde işleme alırsanız telefonunuzun sıfırlamasını bitirmiş olacaksınız. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here