Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei G9 Lite format atma ve sıfırlama adımları konusundaki işlemlerinizi nereden sağlayacağınıza bakacağız.

Var olan akıllı telefonlarımızda meydana gelen arızalar nedeniyle bir çok kullanıcı sorunlarını günümüz teknolojisinde araştırma sağlayarak giderebilmektedir. En son noktada ise cihazın yazılımlarını sıfırlayıp bu doğrultuda işlemleri ele alabiliyorsunuz. Huawei G9 Lite format atma ve sıfırlama ayarlarının nereden sağlanacağı konusunda herhangi bir fikre sahip değilseniz doğru yerdesiniz.

Telefonunuzun iki farklı sıfırlama metodu olduğundan dolayı vereceğimiz ayarlarla beraber hangi işlemleri nereden sağlayacağınıza bakacağız. Bu sayede sorunsuz bir şekilde cihazınızı sıfırlamış ve yaşadığınız problemi de gidermiş olacaksınız.

Huawei G9 Lite format atma ve sıfırlama

Huawei G9 Lite format atma ve sıfırlama

Huawei G9 Lite format atma ile ilgili işlemlerinize başlamadan önce yedeklerinizi muhakkak almanız gerekiyor. Yedeklerinizi almanızla birlikte şarj oranının da %70 ve üzerinde olması gereklidir. Şartların yerine getirilmesiyle beraber artık geriye kalan işlem telefon nasıl sıfırlanacağını bilmektedir.

Sıfırlamayı öğrenmeniz ile birlikte her problemde bu sıfırlamaya gitmenizde mantıklı değildir. Çünkü yapacağınız bu ayar cihazın ana kartına hasar verebilir. Her problemde olmasa da giderilmeyen problemlerde bu yönteme başvurabilirsiniz.

Tüm verdiğimiz bilgileri dikkate almanız durumunda ilk önce telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayın. Ayarlar bölümüne gelmenizle birlikte de ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek açılan sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim. Ve son olarak ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle beraber işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Yapılan ayarlarla beraber ilk sıfırlama ayarını işleme koymuş oldunuz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki verileri takip edebilirsiniz.

Huawei G9 Lite sıfırlama

Huawei G9 Lite sıfırlama işlemleri için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Ayarlarınızı belirtilen şekilde işleme koymanızla beraber sorunuzun giderilmesi de gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here