Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei G10 format atma ve sıfırlama işlemlerini hangi alandan sağlanacağını kapsamlı şekilde bildireceğiz.

Huawei marka telefonların kendi içerisindeki modelleri saymakla bitiremeyiz. Telefonun o kadar çok modeli var ki bu modellerden herhangi birini kullanıyor olabilirsiniz. Ancak her biri için ayrı ayrı işlem sağlamanız gereklidir. Huawei G10 format atma ve sıfırlama konusunda herhangi bir fikre sahip değilseniz ayarların nasıl sağlanacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Teknik anlamda meydana gelen hataları artık araştırma yaparak giderebildiğiniz için öncelikle bu şekilde araştırma içerisine girmeniz gereklidir. Girdiğiniz bu araştırmalar doğrultusunda sorun giderilmez ise şayet bu durumda sıfırlamaya başvurmalısınız.

Huawei G10 format atma ve sıfırlama

Huawei G10 format atma ve sıfırlama

Huawei G10 format atma işlemini devreye almadan önce dediğimiz gibi ilk olarak teknik manada çözülmesi gereken ayarları araştırma sağlayarak çözüme kavuşturmanız sizin yararınızadır. Sorun giderilmediği an itibariyle sıfırlama metodu her daim işinize yarayacaktır. Kullanımını sağlamış olduğunuz telefonun iki farklı sıfırlama yöntemi bulunuyor.

Telefonunuzun sıfırlama adımlarını işleme koymadan önce yedeklerini almanız ve şarj oranının ise %70 ve üzerinde olması gereklidir. Bunlar önemli detaylar olmasından ötürü ilgili işlemleri sağlamanızda yarar bulunmaktadır.

Gerekli olan koşullar yerine getirildiğinde ise direk sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemi için ise ilk olarak telefonun ‘’Menü’’ tuşuna tıklayıp oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş sağlayın. Ayarlar alanına geldiğinizde ise ‘Yedekle ve sıfırla’’ alanına tıklayıp gelen ekranda ‘’ ’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra son olarak ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Telefonunuz için ilk sıfırlama yöntemi bu şekilde işleme alınacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki ayarları devreye koyabilirsiniz.

Huawei G10 sıfırlama

Huawei G10 sıfırlama işlemi için ise telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun.

Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun. Ayarlarınızın bitmesiyle birlikte telefonunuzun iki farklı yöntem ile sıfırlama adımlarını gerçekleştirmiş olacaksınız. Eklemek istediklerinizi bize yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here