Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Enjoy Max sıfırlama ve format atma işlemleriniz konusundaki ayarlarınızı nereden sağlayacağınızı kontrol edeceğiz.

Almış olduğunuz telefonlarınızda istenmeyen hatalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Artık bu sorunlarınızı araştırma sağlayarak çözüme kavuşturabiliyorsunuz. En son ihtimal ise cihazın sıfırlamasına gidilmektedir. Huawei Enjoy Max sıfırlama ve format atma işlemlerini daha öncesinde sağlamadıysanız eğer nasıl yapılacağını birlikte inceleyeceğiz.

Sıfırlamanın kendi içerisinde farklı yöntemleri bulunmasından ötürü bunları bilmeden gireceğiniz işlemler sizin sorun yaşamanıza neden olacaktır. Sıfırlamak istediğiniz telefonun da iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin neler olduğuna ise değinmiş bulunuyoruz.

Huawei Enjoy Max sıfırlama ve format atma

Huawei Enjoy Max sıfırlama ve format atma

Huawei Enjoy Max sıfırlama yöntemlerini işleme koyabilmeniz için nelerin gerekli olduğuna bakacağız. İlk olarak sıfırlamanızı yedekleme yapmadan başlamamanız gerekiyor. Şayet böyle bir işlem sağlarsanız sorun yaşarsınız. Verilerinizin tamamını kaybetme durumuyla baş başa kalabilirsiniz. Bu anı yaşamak istemiyorsanız öncesinde yedeklerinizi almanızı tavsiye ediyoruz.

Yedek işlemlerinizi aldıktan sonra şarj oranın ise %70 ve üzerinde olması gerekiyor. Tüm bunları yerine getirmeden sıfırlama yöntemlerine geçmemenizi rica ediyoruz. Ben tüm bu işlemleri devreye aldım artık sıfırlamaya geçelim dediğinizi duyar gibiyiz.

Öncelikle sıfırlama işlemleriniz için telefonunuzun ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin. Bu işlem ardından ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna dokunup oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte en sonda da ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. Bu yapacağınız işlemlerin bitiminde cihazın sıfırlama yöntemini sağlamış olacaksınız. İkinci yöntemi ise aşağıda sizlere bildireceğiz.

Huawei Enjoy Max format atma

Huawei Enjoy Max format atma ayarlarınız için ise öncelikli olarak telefonu kapatıyorsunuz.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Bu da sizin telefonunuzun sıfırlamasının ikinci yöntemidir. Sıfırlama ayarlarınız bu şekilde işleme koyduktan sonra cihaz ilk aldığınız hale geri döneceğinden hiçbir problem yaşamayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here