Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Enjoy 9 Plus format atma ve sıfırlama ayarlarınızı hangi alandan nasıl sağlayacağınızda dair tüm detayları vereceğiz.

Teknolojinin gelişim göstermiş olduğu bu çağda artık tüm sıkıntılarınızı araştırma sağlayarak kendiniz giderebiliyorsunuz. Telefon, bilgisayar, tablet ve televizyon gibi tüm cihazlarınızın arızalarınızı birkaç araştırma sonrasında giderebilirsiniz. Huawei Enjoy 9 Plus format atma ve sıfırlama işlemleri için nasıl bir yol izleyeceğinizi ise biz sizlere sunacağız.

Her telefonun kendine özel bir sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Hatta bir çok telefonun sıfırlama yöntemleri birden fazladır. Bu sıfırlayacağımız telefonunda iki farklı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Bunların neler olduğunu aşağıdaki geniş kapsamlı şekilde ele almış bulunuyoruz.

Huawei Enjoy 9 Plus format atma ve sıfırlama

Huawei Enjoy 9 Plus format atma ve sıfırlama

Huawei Enjoy 9 Plus format atma ayarlarınıza başlamadan önce nelerin gerekli olduğunu biliyor olmanız gereklidir. Sıfırlamayı öyle her an, her dakika yapmanız cihazın ana kartına hasar verebilir. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız eğer belirtilen işlemler sonrasında sıfırlama yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İlk olarak telefonunuzun içerisindeki bilgilerinizi yedeklemeniz gereklidir. Harici durumunda sıfırlama ile beraber tüm verileriniz ile vedalaşabilirsiniz. Onun dışında ise telefonunuzun da şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunların tamamına dikkat ederek yükleme yaparsanız herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Sıfırlama ayarlarına başlamak için yukarıdaki bilgileri yerine getirdiyseniz eğer telefonunuzun ‘’Menü’’ alanından ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin. Daha sonrasında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına girerek oradan da ‘’Fabrika ayarlarını sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek cihazınızın format atma işlemlerini bitirmiş olacaksınız. Bu sıfırlama yöntemi için ilk yöntemlerden birisidir. İkinci yöntem için aşağıdaki adımları işleme koyabilirsiniz.

Huawei Enjoy 9 Plus sıfırlama

Huawei Enjoy 9 Plus sıfırlama işlemleriniz için ise öncelikli olarak telefonu kapatıyorsunuz.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna dokunun.

Tüm bu aşamalarınız sonucunda telefonunuz sıfırlamış olacaksınız. Artık telefonunuz ilk aldığınız ana geri dönecektir. Eklemek ve sormak istedikleriniz olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here