Paylaş

Huawei ekranını televizyon ekranına aktarma. Almış olduğunu huawei telefonunuzun ekranını direk olarak tv ekranına aktarılmasını istiyorsanız nelerin gerekli olduğunu konu aldık.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte internet artık ceplerimize kadar gelmiştir. İnternet üzerinden kaçırdığımız dizileri, maç özetlerini, sosyal medya hesaplarına girişimizi ve buna bağlı bir çok işlemleri sağlayabiliyoruz. Önceleri bilgisayar üzerinden takibini sağladığımız tüm içeriklere artık telefondan anında ulaşabiliyoruz. Aynı zamanda telefon ekranımızı evimizdeki televizyonumuza da doğrudan yansıtabiliyoruz. Telefonda izleyeceğimiz bir diziyi ya da özeti direk televizyona aktarıp ailemizle beraber izlemek ise oldukça kolay hale gelmiştir. Huawei telefon aldınız ve bu telefonun ekranını televizyona yansıtmak istiyorsanız ilk aşamada elbette nerede olduğunu bilemeyebilirsiniz. Yeni kullanım gerçekleştirilen telefonların çoğunda bu işlemin nasıl olduğunu bilmediğinizden ötürü yapamayabilirsiniz. Aşamaları tek tek sizlere sunumunu gerçekleştirerek telefon ekranınızı tv’ye yansıtacağız.

Huawei ekranını televizyon ekranına aktarma

Huawei p20 lite tv bağlantısı, huawei tv’ye aktarma, huawei telefon ekranını televizyona yansıtma, huawei tv aktarma, huawe p20 lite tv yansıtma, huawei telefonumun ekranını televizyona nasıl aktarabilirim. Telefon ekranınızın tv’ye yansıtmak istiyorsanız ekstra bir program indirerek bu işlemi sağlamaya gerek bulunmamaktadır. Kendi ayarların içerisinde bulunan bağlantıyı faal hale getirerek onun dışında ise televizyondan da açacağımızı ayarı devreye almamızla beraber sorunumuzu gidereceğiz.

Huawei p20 lite tv bağlantısı

Huawei telefonumuzun Ayarlar bölümünün içerisine girişimizi gerçekleştirerek oradan da Gelişmiş ayarlar bölümün içerisine giriş yapıyoruz. Karşınıza gelen ekranda Mirror Share özelliğini görmeniz gerekiyor bu özelliği görüp aktif hale getirmeniz gereklidir.

Huawei ekranını televizyon ekranına aktarma, huawei p20 lite tv yansıtma, huawei p20 lite tv aktarma, huawei tvye yansıtma, huawei telefon ekranını tv ye aktarma, huawei telefonunu televizyona yansıtma
  • Muhtemel olarak karşınıza Tv’ye bağlanma diye bir uyarı gelecektir. Bu bilgilendirmeye tıklamanızla beraber tv ekranında da bağlantıyla ilgili bilgilendirme gelmiş olması gerekiyor.
  • Televizyonun içerisinde de Screen Mirroring (Ekran Yansıtma) özelliğini faal hale getirmeniz halinde artık işlemleriniz tamam hale gelecektir.
  • Telefon ekranı direk olarak televizyonun ekranına yansıyacaktır. Bu aşamada sormak istedikleriniz ya da başaramadığınız yerler olması halinde bunu bize yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Huawei ekranını televizyon ekranına aktarma işlemlerinde nelerin yapılması gerektiğini detaylıca anlatımını sağladık. Eklemek ya da yapılamayan bir yer olması halinde bize bunu yorumdan iletmeniz yeterlidir.

TAVSİYE YAZI: Televizyonumda kanallarda donma ve kasma oluyor

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here