Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Ascend Y600 format atma ve sıfırlama ayarlarının nasıl işleme koyulacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Mevcutta kullanıyor olduğumuz telefonlarda yaşanan teknik sorunları artık bizler araştırma sağlayarak giderebiliyoruz. Yalnız donanımsal kaynaklı bir probleminiz varsa eğer bu sorunun giderilebilmesi için servise gitmenizden başka bir yol bulunmamaktadır. Huawei Ascend Y600 format atma ve sıfırlama adımları konusunda araştırma içerisine girdiyseniz eğer doğru yerdesiniz.

Aslında huawei telefonlarının genel itibariyle sıfırlama yöntemleri hemen hemen aynıdır. Lakin bazı modellerinde bu sıfırlama farklı olmasından ötürü siz model ve markasına göre araştırma sağlamalısınız. Cihazınızın iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı her iki yöntem konusunda da bilgi aktaracağız.

Huawei Ascend Y600 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Y600 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Y600 format atma adımlarına başlayabilmeniz için öncesinde telefonunuzun içerisinde yer alan yedekleri almanız gereklidir. Verilerinizin kaybolmamasını istemiyorsanız eğer yedeklerin muhakkak alınması lazım. Ki zaten telefonunuzu sıfırlama aşamasında da ilk bilgilendirme de yedeklerinizin alınması yönündedir.

Yedeklerinizi almanızla beraber uygulamalarınızdaki verilerin de şifre bilgilerini bir kenara not almanız gereklidir. Rehberinizin yedeklemesini sorunsuz şekilde yapılmasını istiyorsanız eğer Mcbackup uygulamasını Play store üzerinden indirerek yedekleyebilirsiniz. Mail adresinize göndererek rehberinizdeki kimsenin kaybolmamasını sağlayabilirsiniz. Ve aynı zamanda telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz.

Yapacağınız işlem aşamaları sonucunda artık sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz. İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek açılan sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz durumunda cihazın sıfırlama aşamalarını bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntemin ele alınabilmesi için ise aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

Huawei Ascend Y600 sıfırlama

Huawei Ascend Y600 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Verdiğimiz bilgiler ışığında telefonunuzun iki farklı yoldan sıfırlama aşamalarını işleme koymuş olacaksınız. Cihazınızla alakalı sormak istediğiniz farklı bir konu var ise bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz