Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Ascend Y530 format atma ve sıfırlama aşamalarının hangi yollardan sağlayacağınızı konu aldık.

Günümüz teknolojinde artık teknolojik ürünlerinde, sosyal medya hesaplarında ya da farklı teknik sorunları araştırma sağlayıp giderebiliyoruz. Nitekim cihazlarımızın sıfırlamasını da aynı şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Huawei Ascend Y530 format atma ve sıfırlama konusunda fikir sahibi olabilmeniz için gerekli bilgileri ele almış bulunmaktayız.

Her telefonun kendisine has sıfırlama yöntemi olmasından ötürü sizin mevcuttaki telefonunuzun da iki farklı sıfırlama metodu bulunmaktadır. Genel itibariyle Huawei telefonlarınızın sıfırlama yöntemleri neredeyse aynı yoldan gidilmektedir. Fakat bazı modellerinde durum değişkenlik gösterdiğinden dolayı hepsinin ayrı ayrı araştırma yapmanızda yarar bulunuyor.

Huawei Ascend Y530 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Y530 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Y530 format atma ayarları aslında sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Lakin daha öncesinde hiç sıfırlama yapmadıysanız eğer işlem yapıp yapmama konusunda kararsız kalabilirsiniz. Alacağınız önlemler ve işlem adımlarını tek tek ele alacağımız için sorunsuz şekilde sıfırlamanızı sağlayabileceksiniz.

Rehber yedeklenebilmesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasını kullanabilirsiniz. Haricinde cihaz içerisindeki verilerinizi USB bağlantısıyla beraber bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Yedeklerinizi almanız haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ver üzerinde olmasın dikkat etmelisiniz. Tüm verdiğimiz bilgileri işleme koyduysanız eğer geriye kalan sıfırlamaya başlamak olacaktır.

Sıfırlama işlemi için ilk önce telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına dokunun. Sağlayacağınız işlemler neticesinde gelen ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek en son adımda karşınıza gelen ‘’Telefonu sıfırla’’ bölmesine dokunmanız yeterlidir. Ayarlarınızı bu doğrultuda işleme koymanızla birlikte sıfırlamanızı bitirmiş olacaksınız. Formatlama için ikinci yöntemi ise aşağıda ele aldık.

Huawei Ascend Y530 sıfırlama

Huawei Ascend Y530 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Bilgilerini bahsettiğimiz şekilde işleme almanızla beraber sorun yaşamadan telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz