Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Ascend Y511 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan yapıldığına dair detayları aktaracağız.

Gün içerisinde telefonlarımıza arkadaşlarımızdan aldığımız tavsiyeler ya da araştırma sonrasında elde ettiğimiz bilgilerden ötürü çeşitli uygulamalar yükleyebilmekteyiz. Veya internetten her türlü bilgiyi direk olarak artık telefonumuzdan araştırmaktayız. Haliyle bunların hepsi cihazınızın yavaşlamasına ya da bilmeden virüs bulaşmasına sebebiyet verebilmektedir. Huawei Ascend Y511 format atma ve sıfırlama ise kullandığınız telefonunuzdaki arızanın giderilmesine yönelik yaptığınız bir araştırma olabilir.

  • Normal şartlar sürekli sıfırlama cihazın ana kartına hasar verebilir.
  • Sürekli sıfırlama işlemi sağlamanızdansa arada bir bu işlemin sağlanmasını tavsiye ediyoruz.
  • Ya da böyle teknik sorunlarla karşılaştığınız taktirde sıfırlama yapmanız da fayda bulunmaktadır.

Huawei Ascend Y511 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Y511 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Y511 format atma adımları neticesinde telefonunuzdaki gereksiz uygulamalardan arınmış olacaksınız. Tabi ki bunun yanı sıra cihazınıza bulaşmış virüsler varsa bu virüslerden arınmış olacaksınız. Hepsinden hariç yaşamış olduğunuz bir teknik sorun var ise bu teknik sorunu da giderebileceksiniz.

Donanımsal olmayan ve teknik olan problemler sıfırlama ile birlikte giderebiliyorsunuz. Sıfırlama ayarlarını işleme koymadan önce cihazınızın içerisindeki yedeklerin alınması gereklidir. Yedekleri almanızın dışında rehber yedeklemesini, uygulamalar şifre bilgilerini de kenara not alarak işlem sağlamanız da yarar bulunmaktadır.

Aynı zamanda telefonunuzun şarj oranını da %70 ve üzerine getirmenizle beraber artık sıfırlama işlemlerini devreye alabilirsiniz. İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin. Ardından ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek açılan ekran bilgilendirmesinde ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra gelen sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir. İlk sıfırlama yöntemini var olan ayarlar eşliğinde devreye alabilirsiniz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki bilgileri işleme koyabilirsiniz.

Huawei Ascend Y511 sıfırlama

Huawei Ascend Y511 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Bahsetmiş olduğumuz ayarlarla beraber telefonunuzun iki farklı yönden sıfırlamış olacaksınız. Farklı bir problem yaşar iseniz bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikThief sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikWhatsapp iki adımlı doğrulamayı kapatma ve kapatamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here