Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Ascend G7500 format atma ve sıfırlama işlemlerini hangi alandan ele alacağınıza bakacağız.

Yeni almış olduğumuz telefonların içerisine yüklediğimiz onlarca uygulama ve oyun bulunmaktadır. Dolayısıyla yüklemeler sonucunda telefon belli bir süre sonra donma ve kasma problemleri verebilmektedir. Elbette kullanımların devamında cihazınız teknik sorunlarda çıkarabilmektedir. Hepsini sıfırlama yöntemi ile giderilmeniz mümkündür. Huawei Ascend G7500 format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlanacağına beraber göz gezdireceğiz.

  • Sıfırlamayı sadece teknik sorunla karşılaştığınızda değil 3 ayda bir yapmanızda fayda bulunuyor.
  • Sürekli yaparsanız eğer bu da ana kartın hasar görmesine neden olacaktır. Dolayısıyla 3 aydan aya yapmanız daha mantıklıdır.
  • Sıfırlama sonrasında gereksiz olan dosyalarınızdan kurtulurken varsa virüslerinizden de arınmış olursunuz.
  • Telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı bu yöntemlerin her ikisini de sizinle paylaşacağız.

Huawei Ascend G7500 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G7500 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G7500 format atma ayarlarınıza başlamadan önce telefonunuzun içerisinde bulunan yedeklerin hepsini almalısınız. Rehberinizi, uygulama şifrelerinizi ve buna benzer diğer resim ve videolarınızın hepsinin yedekledikten sonra sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

Yedekleme ayarlarınız bittiğinde ise şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü şarj oranı dolu değilken sıfırlama esnasında telefonunuz kapanır ise bu ana karta zarar vereceğinden ötürü telefonunuz tekrar açılmayabilir.

Tüm belirtilen işlemleri dikkate aldıktan sonra artık telefonun sıfırlamasına başlayabiliriz. Öncelikle ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirip gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölümüne girerek oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dediğinizde artık sıfırlamalarınızı bitirmiş olacaksınız. İlk yöntem için uygulayacağınız adımları bu şekildedir. İkinci yöntemi de aşağıda sizlere kapsamlı bir şekilde ele alacağız.

Huawei Ascend G7500 sıfırlama

Huawei Ascend G7500 sıfırlama ayarları konusunda ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Ayarları belirtilen şekilde işleme koymanızla birlikte telefonunuzun sıfırlamasını tamamlamış olacaksınız. Sormak istediklerinizi yorumdan iletebilirsiniz.

Önceki İçerikGodfall sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikCNet CVR984RV modem ayarı ve kablosuz kurulumu
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here