Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Ascend G7 format atma ve sıfırlama ayarları konusundaki adımlarınız hakkında detayları paylaşacağız.

Telefonunuzda meydana gelen teknik arızaların çözümü için kısa araştırma sağlamanız yeterlidir. Yapacağınız araştırmalar sonucunda ise en son çözüm ise cihazınızın sıfırlanmasıdır. Huawei Ascend G7 format atma ve sıfırlama ayarlarınızı hangi alandan yapacağınızı ele almış bulunuyoruz.

Tüm cihazların sıfırlama yöntemi modelden modele göre değişkenlik göstermektedir. Sizin cihazınızın sıfırlamasının da iki ayrı formülü bulunmaktadır. İki yöntemi birden ele alarak çözüme yönelik işlem aşamalarını kaleme alacağız. Ayarları belirtilen şekilde işleme koymanız durumunda sorunsuz şekilde sıfırlamanızı devreye almış olacaksınız.

Huawei Ascend G7 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G7 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G7 format atma ayarlarınızı işleme koyabilmenin öncesinde telefonunuzun içerisindeki yedeklerinizi almanız gereklidir. Mcbackup uygulamasını indirerek rehberinizi yedeklerken uygulamalarınızda şifre bilgilerini bir kenara not almalısınız. Galerinizdeki resim ve videolarınızı da USB ile beraber bilgisayara aktarımını sağlayabilirsiniz.

Telefonunuzun yedeklerini aldıktan sonra hemen sıfırlama işlemlerine başlamayın. Şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Şayet şarj oranı bu oranın üstünde ise problemsiz şekilde sıfırlamanıza başlayabilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine gelerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına giriş sağlayın. Gelen sayfada yer alan ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ ve devamında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte sıfırlama adımlarını bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Huawei Ascend G7 sıfırlama

Huawei Ascend G7 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Tüm bu ayarlar neticesinde sorun giderilmiş olacaktır. Sıfırlama aşamaları sırasında aklınıza takılan bir yer olur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikPlanet Coaster sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikThe Wild Age sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here